MSB reddetmişti, Erdoğan doğruladı: Türkiye Azerbaycan'a İHA yardımı yaptı mı?

MSB reddetmişti, Erdoğan doğruladı: Türkiye Azerbaycan'a İHA yardımı yaptı mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün yaptığı konuşmada Azerbaycan'a İHA verildiğini açıkladı. Ancak Milli Savunma Bakanlığı, Azerbaycan'a uçak ve İHA/SİHA yardımı yapıldığı iddialarını reddetmişti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Aselsan'ın Gölbaşı'ndaki yerleşkesinde, Aselsan Yeni Sistem Tanıtımları ve Tesis Açılışları programında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin Azerbaycan'a İHA verdiğini söyledi. 

ERDOĞAN 'VERDİK' DEDİ

Erdoğan konuşmasında, ''Son dönemde Azerbaycanlı kardeşlerimize verdiğimiz İHA'larımızın bazılarında kullandığımız kameraya Kanada ambargo uyguladı. Biz ne yaptık? Aselsan'da yerlisini ürettik ve İHA'larımıza taktık yolumuza devam ettik. Aynı kameraların daha da iyisini yapmak için projeyi başlattık'' ifadelerini kullandı.

MSB REDDETMİŞTİ

Azerbaycan ve Ermenistan arasında başlayan savaşın ardından Türkiye'nin Azerbaycan'a uçak ve İHA/SİHA yardımı yaptığı iddia edilmiş, iddialar Milli Savunma Bakanlığı tarafından kesin bir dille yalanlanmıştı. 

MSB açıklamasında, ''Ermenistan resmi hesaplarından kendisine karşı Türk uçaklarının ve İHA/SİHA'larının kullanıldığına dair hiçbir kanıta dayanmayan yalan iddialarda bulunulmaktadır. Bunlar Ermenistan'ın karşısında Türkiye'nin olduğu algısı yaratarak, arkasındaki desteği arttırma maksatlı kara propagandasından başka bir şey değildir'' denilmişti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika