Müge Anlı'dan dikkat çeken Aleyna Çakır açıklaması: 'Bu konuyu gündeme getirmek istemiyorum'

Aleyna Çakır için hazırlanan adli tıp raporunda bornoz kuşağıyla asılma sebebiyle öldüğü kesinleşti... Müge Anlı, canlı yayında olaya ilişkin dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen'in cansız bedeni 3 Haziran 2020'de Keçiören'deki evinde bornoz kuşağına asılı şekilde bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca olaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında daha önce Esen'e şiddet uyguladığı anlara ait görüntüleri ortaya çıkan Ümitcan Uygun gözaltına alındı. Uygun'un savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılması büyük tepki topladı.

ALEYNA ÇAKIR OLAYINI ASKIYA ALMIŞTI

Çakır'ın ailesinin yardım istemesiyle konuyu araştırmaya başlayan Müge Anlı, ilginç detaylara ulaştı. Çakır'ın ölümünde baş şüpheli olarak gösterilen Ümitcan Uygun'un annesinin ormanlık alanda ölü bulunmasının ardından konuyu kapatan Anlı, bugünkü canlı yayında ali tıp raporu hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"BU KONUYU GÜNDEME GETİRMEK İSTEMİYORUM"

Anlı açıklamasında "Adli tıp raporu çıktı. Herkes 'beklenen rapor' diye servis etti. Ama benim beklediğim bir rapor değildi. Aslında bu konuyu işleyip işlememe konusunda çok düşündüm. Dün gecede en azından haberini yapıp raporu adli tıp raporunu hocalarımız incelesin istedim. Bu konu bana şunu hissettiriyor; puzzle çözmeye meraklıyım, 1500'lük olanları vardır ve günlerce uğraşırsın onun için. Sonra benim köpeğim gelip onun iki parçasını alır yer. Puzzle tamamlanmayacak bilirsin ve kutuya koyup kaldırsın. Bu olayda da öyle hissediyorum. Bu yüzden de bu konuyu gündeme getirmeyi düşünmüyorum" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem