Muğla'da turistler sokakta, halk evde, çocuklar sınavda..

Muğla'da turistler sokakta, halk evde, çocuklar sınavda..

AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete, kentte tatil yapanların, hafta sonu YKS nedeniyle uygulanacak sokağa çıkma yasağından muaf tutulacağını açıkladı.Muğla 'da maske denetimini sırasında bekçiler hırsızı yakalandıMuğla'nın...

AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete, kentte tatil yapanların, hafta sonu YKS nedeniyle uygulanacak sokağa çıkma yasağından muaf tutulacağını açıkladı.

Muğla'nın turistik ilçelerinde tatil için bulunanların, hafta sonu Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) nedeniyle uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasında plajları kullanıp, turistik ziyaretler gerçekleştirebileceği bildirildi.

AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüşme yaptıklarını belirtti.

Mete, kentte tatil yapan ziyaretçilerin kısıtlamadan muaf tutulmasını istediklerini ifade ederek, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Yaptığımız görüşme neticesinde hafta sonu gerçekleşecek YKS sınavından dolayı uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasından, turizm beldelerimizdeki tesislerde konaklayan misafirlerin plajlardan yararlanmaları, müze ve ören yerleri gibi turistlik yerleri ziyaret etmeleri, tesislere geliş gidişlerini yapabilmeleri ayrıca bu tesislerde hizmet sunan turizm çalışanlarının sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulması kararı, İçişleri Bakanlığımız tarafından alınmıştır. Duyarlılıklarından dolayı Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya turizmcilerimiz ve tatilcilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum"

Son Dakika Haberleri