Muğla'dan 1 Mayıs kutlamaları!

Muğla'dan 1 Mayıs kutlamaları!

Menteşe ilçesinde düzenlenen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarında Tertip Komitesi'nin çağrısı üzerine binlerce kişi, Atatürk Stadyumu altındaki boş arazide araya geldi. Siyasi partiler ve birçok sendikanın da katıldığı...


Menteşe ilçesinde düzenlenen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarında Tertip Komitesi'nin çağrısı üzerine binlerce kişi, Atatürk Stadyumu altındaki boş arazide araya geldi. Siyasi partiler ve birçok sendikanın da katıldığı kutlamalar, 'İnsanca, Özgürce, Kardeşçe, Yaşam' adı verilen yürüyüşle başladı.

mugla,mr6sfoiaokyhh9cajsdvga.jpg

CHP'li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP'li Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve birçok ilçe belediye başkanının katıldığı yürüyüşte, "Faşizme karşı omuz omuza", "OHAL kaldırılsın", "Direne direne kazanacağız",  "Yaşasın 1 Mayıs", "Susma sustukça sıra sana gelecek", sloganları atıldı. Kutlamalarda en fazla ilgiyi ise yöresel kıyafetleri yürüyen kadınlar çekti. Muğla Büyükşehir Belediyesi Sosyo Kültürel Alanı'nda bir araya gelen işçiler, yerel sanatçıların verdiği konserler ile keyifli vakit geçirdi. Az sayıda polis ekibinin güvenlik önlemi aldığı kutlamalar, olaysız bir şekilde sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem