Muhalif akademisyenleri ihraç ettiren rektör FETÖ şüphelisine görev vermiş

Muhalif akademisyenleri ihraç ettiren rektör FETÖ şüphelisine görev vermiş

Bir önceki KHK ile ihraç edilen akademisyen Cenk Yiğiter Ankara Üniversitesi’nde çoğu demokrat ve muhalif görüşleriyle bilinen 93 akademisyeni ihraç ettiren Rektör Erkan İbiş’in, Gülen yapılanması üyelerine yönelik soruşturmada...

Bir önceki KHK ile ihraç edilen akademisyen Cenk Yiğiter Ankara Üniversitesi’nde çoğu demokrat ve muhalif görüşleriyle bilinen 93 akademisyeni ihraç ettiren Rektör Erkan İbiş’in, Gülen yapılanması üyelerine yönelik soruşturmada adı geçen isimleri üniversitede önemli birimlere atadığı iddiasında bulundu.

Tele1 TV'de Ece Zereycan'ın sunduğu Gün Bitiyor programına katılan Dr. Cenk Yiğiter'in verdiği bilgiler şu şekilde;   

"Hakkari Üniversitesi eski rektörü 15 Temmuz'dan bir gün sorna oradaki muhalif akademisyenleri açığa almıştı. Bir hafta sonra gözaltına alındı, iki hafta sonra tutuklandı. FETÖ şüphelisi olarak tutuklandı. Daha sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış. Şu anda bu Ebubekir Ceylan Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'ne özel bir maddeyle transfer edildi.

İBİŞ AKP SİYASET AKADEMİSİNDE DERS VERİYOR

"Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş AKP Siyaset Akademisi'nde ders veriyor. Doğrudan bir siyasi partinin çalışmaları içinde ve şu anda Ankara Üniversitesi tüm akademisyenlerin atama yükseltmelerinin yapıldığı sınavı düzenliyor. Nasıl güveneceğiz?" 

">

GENEL