Muhaliflere 'ölüm' imalı tehdit: Kendini gözet esenlikle koca

Muhaliflere 'ölüm' imalı tehdit: Kendini gözet esenlikle koca

Muhaliflere 'ölüm' imalı tehdit: Kendini göz... MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu’na yapılan saldırı hakkında açıklamalarda bulundu. Sinan Oğan’a yönelik saldırının ardından söylediği ve tehdit olarak yorumlanan “Ülkücü başladığı...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu’na yapılan saldırı hakkında açıklamalarda bulundu. Sinan Oğan’a yönelik saldırının ardından söylediği ve tehdit olarak yorumlanan “Ülkücü başladığı işi yarım bırakmaz'' sözlerinin arkasında olduğunu belirten Devlet Bahçeli, “Uyarıyorum, sabırları zorlamanın sonu iyi değildir'' dedi.

Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

Türkiye’nin siyasi ve toplumsal tansiyonu normal sınırlara henüz inmiş değil. Hala kanama riski, hala felç ihtimali var ve görülüyor. Karışıklıktan nemalanmaya çalışan, huzurumuza kaynak yapan,kendilerini gizleyip meydanı taşa tutan ilkesiz ve çıkarcılara da sık rastlanıyor.

Ümitle bekledikleri kaos için el ovuşturan, kavga çıkması için el sallayan, karanlığa alkış tutan odaklar 16 Nisan’da tamamen kaybedecekler. Bir tohumu düşünün, güneşe ulaşmak için yolundaki taşları nasıl da iter, üzerindeki taşları nasıl da geçer. İşte,16 Nisan’a böyle ulaşacağız. Yüksek bir ülküye bağlanmanın manevi mükâfatı eşsizdir. Bunu ancak davasında erimiş, yüreğiyle mücadele etmiş üstün şahsiyetler bilir.

Aklımızdan bir an çıkarmayalım, yürüdüğümüz yolda engel yoksa o yol bizi hiçbir yere götürmez. Ancak engellerin çokluğu da normal değildir. Usta kaptanlara sorun, her fırsatta büyük fırtınaları nasıl atlattıklarını anlatacaklardır. Her bir fırtına ibret, her biri ders ve tecrübedir. Bizim hamd olsun tecrübemiz fazlasıyla vardır. Nitekim hiç kimseden alacak, görecek ve öğrenecek bir şeyimiz de yoktur.

Bakıyorlar dam karla örtülü, sanıyorlar içeri gam yüklü. Ama yanılıyorlar, kesin yanlışa düşüyorlar. Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz. Kovanı patlamış arı gibi uçuşup etrafta vızıldayanların sürekli MHP’yi karalama, kara gösterme çabası bir defa insanlıkla bağdaşmaz. Davamız ucuz değildir, siyasi uyuşma ve uydulaşmanın son evresinde bulunan çapsızların mütecaviz tertiplerine karşı sahipsiz hiç değildir.

Birisi dümenden kürsüye saldırtır, birisi ışıkları söndürtür, diğerleri küçücük salonu sabote ettirir. Her yer oyun, her yer tiyatro. Dedim ya, ülkücü yaparsa yarım bırakmaz. Yine aynı görüşteyim, yine aynı noktadayım. Uyarıyorum, sabırları zorlamanın sonu iyi değildir. Partimizle uzaktan yakından ilgisi, ilişkisi, bağı, bağlantısı olmayan kişilerin, ayağımıza dolaşıp tahrike yeltenmeleri kalleş bir kumpastır.

Kimin ne düşüncesi varsa, kim neyi, nerede, nasıl savunacaksa; kanuni sınırlar dâhilinde yapabilecektir.Ancak bunlar MHP’den uzak durmalıdır. Yüzsüzlüğün âlemi yoktur. Utanmazlığa sığınıp fitne dümenini çevirmenin, rezilce yol almanın maliyeti çoktur, mazereti de zaten yoktur. Yusuf Has Hacib ne güzel de buyurmuş: “Sözünü gözet selametle yaşa; kendini gözet esenlikle koca.''

16 Nisan’da koskoca evetle millet ve devlet hayatını sarmış paslı tahakküm zincirlerini kıracağız. Bundan rahatsız olanlar ise çıldırıyor! Geçmişi unutacak kadar hafızasız, geleceği tasavvur edemeyecek kadar hayalsiz bir millet yaşayamaz. Bu nedenle 16 Nisan’da evet diyoruz.  Anayasa’yı okumadan hayır turuna çıkan, yeni sistemi hiç bilmeyen zavallı siyaset anlayış ve savruluşundan kurtulmak için evet diyeceğiz. Milletimiz öyle büyüktür ki, Yusuf Has Hacib’in ifadesiyle söylersek; “nice bulanık işi el sürünce süzer, nice ters düğümü bakınca çözer.'' “Kötü iyiye yaraşmaz, doğru eğriyle güreşmez. Kara gece parlak güne yaklaşmaz, yeşil su kızıl ateşe konuk olmaz.'' Anlayan herhalde anlamıştır.

Merhum Peyami Safa diyordu ki, “milli varlığımızın köklerini kemiren düşman ideolojilere karşı tek savunma silahı milliyetçiliktir.'' Merhum Peyami Safa diyordu ki, “milli varlığımızın köklerini kemiren düşman ideolojilere karşı tek savunma silahı milliyetçiliktir.'' Son olarak, hafta sonu YGS’ye girecek kardeşlerime şimdiden başarılar diliyor, Allah’tan kolaylıklar ve muvaffakiyetler temenni ediyorum.

Sevgili gençler, şu meşhur söze kulak veriniz: “Her sabah Afrika’da bir ceylan uyanır, en hızlı aslandan daha hızlı koşması gerektiğini bilir, yoksa av olması kaçınılmazdır.''

“Her sabah Afrika’da bir aslan uyanır, en yavaş ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini bilir, yoksa aç kalacaktır.'' “Aslan veya ceylan olmak önemsizdir; önemli olan gün doğar doğmaz koşmaya başlamaktır.'' Gençlerimize diyorum ki, hiç durmayın…"

ÜMİT ÖZDAĞ, BAHÇELİ'Yİ SUÇLAMIŞTI

Ümit Özdağ, dün akşam Tele1 canlı yayınına yaptığı telefon bağlantısında Devlet Bahçeli'nin MHP örgütlerine kendilerini fiziksel olarak engelleme talimatı verdiğini öğrendiğini aktarmıştı.

"Muhaliflere 'ölüm' imalı tehdit: Kendini gözet esenlikle koca" haberi, 09 Mart 2017 tarihinde yazılmıştır. 09 Mart 2017 tarihinde de güncellenmiştir. Politika kategorisi altında bulunan Muhaliflere 'ölüm' imalı tehdit: Kendini gözet esenlikle koca haberi 2017 yılına aittir. Bu haberin yanı sıra sayfamızda birçok güncel bilgi ve son dakika haberler yer almaktadır. Muhaliflere 'ölüm' imalı tehdit: Kendini gözet esenlikle koca 2024 konusundaki bu haber içeriği objektif bakış açısının yansımasıdır. Politika konusunda 29 Şubat 2024 tarihlidir, bugüne ait güncel gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter ve Facebook sayfalarımızdan takip edin.

Hubbard Editör

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON HABERLER
 1. 08:25 Garson olarak çalışıyor: CHP'li Ahmet Akın'la aynı isme sahip olan bağımsız adaya ulaşılamıyor
 2. 08:21 “DEM ile iş birliği” KJ’si krize yol açtı: CHP’li Fırat yayını terk etti
 3. 08:14 İsmail Saymaz: Haydarpaşa ve Sirkeci garları inşaata açılıyor
 4. 08:10 Ekrem İmamoğlu'nun yaptırdığı anket: Bu fark son hafta artar
 5. 08:07 Erdoğan emeklilere ‘‘Size ikramiye yok’’ derken gerekçesi doğru, ama muhatabı emekliler olmamalıydı
 6. 08:03 Meteoroloji uyardı: Sıcaklıklar artıyor
 7. 04:37 Dünyadaki en uzun kelimeler açıklandı: Bakın Türkçe'deki neymiş!
 8. 04:33 Rüyada kaplan görmek ne demektir?
 9. 03:33 Asla geçmeyen ağız kokusunun nedeni bu olabilir!
 10. 03:32 Şampuanınızda hangi bileşenlerin olması sağlıklıdır?
 11. 03:21 Sarımsakları bu yöntem ile saklayınca aylarca bozulmuyorlar!
 12. 03:15 Avrupa Parlamentosu, Gazze'de "acil ve kalıcı ateşkes" talep etti
 13. 02:33 Beşiktaş maçı sonrası Trabzonspor keskin açıklamalar yaptı!
 14. 02:27 Fenerbahçe’den sonra Eczacıbaşı! CEV Şampiyonlar Ligi yarı finalde!
 15. 01:19 Bu dört gıda buzdolabında muhafaza edildiğinde toksik hale gelebilir
 16. 01:03 Bitcoin rekor seviyelere ulaşırken Coinbase talepleri karşılamakta zorlandı
 17. 01:03 Seramik tavaların bakımı nasıl yapılmalı?
 18. 01:02 Asteroide çarpan NASA aracı, asteroidin şeklini değiştirdi!
 19. 00:48 Emlak dolandırıcılığı davası: Trump, 100 milyon dolar ödemeye hazır!
 20. 00:45 Ağızda çıkan yaralar için kesin çözüm limon ve tuz karışımı!
Politika Haberleri