Muharrem İnce: A HABER’LE HALK TV’NİN HİÇBİR FARKI YOKTUR

Muharrem İnce: A HABER’LE HALK TV’NİN HİÇBİR FARKI YOKTUR

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Memleket Buluşmaları Programı’na Denizli’de konuştu.

Muharrem İnce şunları söyledi:
Bütün diktatörler basını susturmak ister, kontrol altına almak ister. Artık günümüzde sosyal medya diye bir şey var. İnternet diye bir şey var. Bu kolay kolay mümkün değil. Bunun yollarını arasalar da bulamıyorlar. Basının çok büyük baskı altında olduğunu biliyorum ama basın da kendini şöyle sorgulamalı.

CHP ve İYİ Parti'den maaş alıyorlar

Kamplaşmış bir basın var. Medyanın yüzde 85’i iktidarın tek elinde yüzde 15 muhalefetin tek elinde. Mesela şu söylediklerimin hiçbirini HALK TV’de haber olarak göremeyeceksiniz. Ama onlara sorsan demokrat. A Haber’le Halk TV’nin hiçbir farkı yoktur. A haberi seyredersin kendini Bayburt'ta değil New York'ta zannedersin Manhattan'da zannedersin? Halk TV seyrederken Türkiye batmış gitmiş, uçuyor. Erdoğan yüzde 5 bile alamaz. Ama bizi haber yapar mı ikisi de bizi haber yapamaz...Mesela Türkiye'de en ambargolu siyasetçi Muharrem İnce’dir. En ambargolu parti Memleket Partisi’dir. Haber yapamaz. Ya korkarlar para alıyorlar. Biliyorsunuz Halk TV, Tele 1, KRT her ay düzenli maaş alıyorlar. Maaş alıyorlar; CHP’den maaş alıyorlar, İYİ Parti'den maaş alıyorlar. Miktarlarını bile söylerim. Son zamları bilmiyorum. Haber yapamıyorlar çünkü  maaşı keseriz diye tehdit ediyorlar. Sonra bunlar bu ülkeye demokrasi getirecek. Ne farkı var Erdoğan'ın medyasından? Ne farkı var Allah aşkına elinizi vicdanınıza koyun? Bunlar mı demokrasi getirecek? hiçbir farkları yok. Onun için insan üstü bir gayretle çalışıp, tek yerel basına güveniyor musun? Acayip güveniyorum.
 
Partinizden ayrılan Mehmet Ali Çelebi ile ilgili gündemde Cumhur İttifakı'na katılacak bilgisi gelmişti. Bununla ilgili ne düşünüyorsunuz? Ve ikincisi geçen günlerde Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt'un bir gazeteciyi dövmesinden sonra şöyle bir tweet attı AK Parti döneminde dövülen gazeteciler dedi. Ama kendisi bir televizyon programında gazetecinin üzerine yürüdü. Bu AK Parti ile aynı yolda yürüdüğünü göstermiyor mu? Sizin partiniz olsaydı ne yapardınız?
 
Siyaset yumrukla yapılmaz dille ve beyinle yapılır

Mehmet Ali Çelebinin yolu bahtı, açık olsun. Bazen insanlar kendilerine zarar verirler. Ben onun bir abisi olarak geçmişte hukuku olan birisi olarak kendine zarar vermemesi tavsiye edebilirim. Yolu bahtı açık olsun. Cemal Enginyurt'a gelince. Kendisini ringde zannediyor. Meclisi de ring zannediyor, stüdyoyu da ring zannediyor, her yeri ring zannediyor. Ona da yumruklarını değil, dilini kullanmasını öneririm. Siyaset yumrukla yapılmaz dille ve beyinle yapılır. İkisini kullanmasını tavsiye ederim.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika