Muharrem İnce de ’50+1′ hakkında konuştu

Muharrem İnce de ’50+1′ hakkında konuştu

Cumhuriyet Halk Parti'li Muharrem İnce, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 50+1 açıklamalarına yönelik, “Cumhurbaşkanı seçilebilmek...

Cumhuriyet Halk Parti'li Muharrem İnce, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 50+1 açıklamalarına yönelik, “Cumhurbaşkanı seçilebilmek için gereken 50+1 kuralını tartışmaya açarak Meclis'e getirebiliriz demek bir daha o oy oranına ulaşamam, oranı düşürelim, yeniden seçilebileyim demektir'' değerlendirmesinde bulundu.

CHP’li Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni yasama yılı açılış resepsiyonunda yaptığı ’50+1′ açıklamasına ilişkin sonra sosyal medya üzerinden değerlendirmede bulundu.

İnce'nin paylaşımı şu şekilde:

“Cumhurbaşkanı seçilebilmek için gereken 50+1 kuralını tartışmaya açarak Meclis'e getirebiliriz demek bir daha o oy oranına ulaşamam, oranı düşürelim, yeniden seçilebileyim demektir. Ucube partili Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, Cumhurbaşkanını milletin değil partinin Cumhurbaşkanı konumuna getirmiştir. Cumhurbaşkanı seçilebilmek için gereken oranı değil bu ucube sistemi değiştirmek Türkiye için daha öncelikli ve önemlidir.”