Muharrem İnce, Demirtaş’ı ziyaret edecek

Muharrem İnce, Demirtaş’ı ziyaret edecek

Muharrem İnce, bütün muhalif cumhurbaşkanı adaylarını ziyaret etme kararı çerçevesinde HDP’nin hapishanede tutulan cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ı da Edirne Hapishanesi’nde ziyaret edeceğini söyledi.İnce bu...

Muharrem İnce, bütün muhalif cumhurbaşkanı adaylarını ziyaret etme kararı çerçevesinde HDP’nin hapishanede tutulan cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ı da Edirne Hapishanesi’nde ziyaret edeceğini söyledi.

İnce bu kararını Cumhuriyet’e açıkladı. Ve şunları söyledi:

“Ben seçimin eşit, adil ve özgür koşullarda yapılmasını savunuyorum. Bu benim demokrasi anlayışım. Hiçkimseye karşı bir ötekileştirme içinde değilim. Kampanyaya başlarken muhalefette yer alan cumhurbaşkanı adaylarının tamamından randevu isteyeceğim. Doğu Perinçek’i de, Meral Akşener’i de, Temel Karamollaoğlu’nu da ziyaret etmeyi planlıyorum. Ben bütün adayların da bir centilmenlik içinde, özgür tartışma ortamında, adil ve eşit koşullarda bir yarış yürütmeleri gerektiğini savunuyorum. Türkiye’nin sorunlarının tartışıldığı özgür bir yarışı sağlamak da bizim görevimiz.''

Muharrem İnce, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı adaylarına başarılar dilemek için randevu talep edeceği mesajını paylaştı.

İnce, “Cumhurbaşkanı adaylarına başarılar dilemek için yarın Sayın Meral Akşener, Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Temel Karamollaoğlu’dan randevu talep edeceğim, Sayın Selahattin Demirtaş’ı da cezaevinde ziyarete gideceğim'' açıklamasında bulundu.

ince(3).jpg