Muharrem İnce ilk mitingini Yalova'da düzenledi

Muharrem İnce ilk mitingini Yalova'da düzenledi

İnce’nin konuşmasından satır başları şöyle:Eşim nasıl hissediyorsun heyecanlı mısın dedi? Kazanacağına inanıyor musun dedi? Evet dedim.Kendimi şöyle tanımlıyorum: 80 Milyonun yükü omuzlarımda. Genç bir kadın avukat...

İnce’nin konuşmasından satır başları şöyle:

Eşim nasıl hissediyorsun heyecanlı mısın dedi? Kazanacağına inanıyor musun dedi? Evet dedim.Kendimi şöyle tanımlıyorum: 80 Milyonun yükü omuzlarımda. Genç bir kadın avukat mesajıyla beni ağlattı. Mesaj şu: “Tam her şey bitti derken, bunlar bu memleketi sattı derken, yeniden gönlüme bir ışık doğdu. 24 Haziran’da cübbem arabamda talimatınızı bekliyorum.

d1d637eb-ad82-4095-9f63-9e24bfc0bf6b.jpg

''GEL ERKEKÇE YARIŞALIM’
''Karamollaoğlu’nun, Akşener’in imzasıyla uğraşma. Demirtaş’ı hapiste tutma; Gel erkekçe yarışalım’

''Alevilere devlet yardım etmiyor. Olmaz böyle kardeşlik. Dün hayatımda ilk kez rozetimi çıkarıp genel başkana teslim ettim. O rozeti cumhurbaşkanı olduğumda 80 milyonu kucaklamak için çıkardım. Sarayı üniversite yapacağım.

Önce içeride birlik. Kürtle Kürdü Çanakkale’de olduğu gibi kol kola yapacağım. Trump’a Putin’e sonra sıra gelecek. Dün yine üzen bişey oldu. Bahçeli benim MHP’ye husumet beslediğimi söylemiş. Bakın ona cevabı Yalovalı ülkücüler verir. Yalova'da ikinci seçimlerre bize oy verdiler. Görüşmeleri ben yaptım. Sayın Bahçeli şehitlere kelle diyeni partini yaslıyorsun. İtirazım sanadır. Bu kendi 19 Ağustos 1929’da kaderi değişmiştir bu şehrin. Atatürk 339 gün Yalova’da konaklamıştır. Türk Dil Kurumu'nun temellerini burada atmıştır. Kuran’ın Türkçeleştirme çalışmaları burada yapılmıştır. İran Şahı'nı, İngiliz Kralını, Afgan Kralını burada ağırlamıştır. Tarih tekrarlıyor. Dün bu Yalova sokaklarında rahmetli İsmail Cem’in vekil olduğu dönemde ben de bir genç olarak el broşürlerini dağıttığımı biliyorum.

001144477_16_9_1525522966.jpg

''O SARAYDA ASLA OTURMAYACAĞIM'
36 yıl sonra rozetini çıkardım genel başkanıma teslim ettim. Partinin cumhurbaşkanı olmaz. Beni seçtiğinizde en kısa sürede parlementer sisteme gececeğiz. O sarayda asla oturmayacağım. Orayı ben aslında iyi bir emlakçı arıyordum satacaktım ama. Milletvekili arkadaşlar karşı çıktı. Orayı yüksek puanlar almış öğrencilere üniversite yapacağım. Ben de Çankaya Köşkü’nde oturacağım.

''SARAYI BOŞALT YALOVA’DAN ABİM GELECEK’
Muharrem İnce bu işi başarabilir mi? Bakın anlatayım. Ben milletvekili olarak ondan 5 ay önce milletvekili oldu. Ben ondan kıdemliyim. 16 senelik milletvekiliyim. Sonra benim diplomam var daha ne olsun. Bu çocukların zekalarına güveniyorum. Akşam sosyal medyayı dolaştım. Bakın ne yazmış, kiracısını çıkarmak isteyen ev sahibi gibi, ''Sarayı hemen boşalt Yalova’dan abim gelecek.''

YANDAŞ MEDYA YAYINLAMADI
Öte yandan NTV, Habertürk ve CNN Türk gibi kanallar, CHP'nin adayı İnce'nin ilk mitingini ekranlarına canlı olarak taşımadı. Kanalların canlı yayın vermemiş olması sosyal medyada tepki çekti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem