Muharrem İnce rüzgarı Yalova'da esti

Muharrem İnce rüzgarı Yalova'da esti

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bugün Yalova'da miting yaptı. Kentte Muharrem İnce’ye ilgi çok fazlaydı. Yollar temizlendi, İnce için kent bayraklarla donatıldı. Hazırlıkların ardından binlerce Yalovalı Muharrem...

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bugün Yalova'da miting yaptı. Kentte Muharrem İnce’ye ilgi çok fazlaydı. Yollar temizlendi, İnce için kent bayraklarla donatıldı. Hazırlıkların ardından binlerce Yalovalı Muharrem İnce için toplandı.

Muharrem İnce'nin Yalova'da yaptığı konuşmadan başlıklar şöyle:

 "BAHÇELİ'YE YANITI YALOVA'LI ÜLKÜCÜLER VERİR"

Kürtle Kürdü Çanakkale'de olduğu gibi kol kola yapacağım. Trump'a, Putin'e sonra sıra gelecek. Dün yine üzen bişey oldu. Bahçeli benim MHP'ye husumet beslediğimi söylemiş. Bakın ona cevabı Yalovalı ülkücüler verir. Yalova'da ikinci seçimlerde bize oy verdiler. Görüşmeleri ben yaptım. Sayın Bahçeli, şehitlere kelle diyene partini yaslıyorsun. İtirazım sanadır.19 Ağustos 1929'da kaderi değişmiştir bu şehrin. Atütürk 339 gün Yalova'da konaklamıştır. Türk Dil Kurumu'nun temellerini burada atmıştır. Kuran'ın Türkçeleştirme çalışmaları burada yapılmıştır. İran Şahı'nı, İngiliz Kralı'nı, Afgan Kralı'nı burada ağırlamıştır. Tarih tekrarlıyor. Dün  Yalova sokaklarında, rahmetli İsmail Cem'in vekil olduğu dönemde, ben de bir genç olarak el broşürlerini dağıttığımı biliyorum."

 "BENİ SEÇTİĞİNİZDE EN KISA SÜREDE PARLEMENTER SİSTEME GECECEĞİZ"

"36 yıl sonra rozetini çıkardım genel başkanıma teslim ettim. Partinin Cumhurbaşkanı olmaz. Beni seçtiğinizde en kısa sürede parlamenter sisteme geçeceğiz. O sarayda asla oturmayacağım. Orayı ben aslında iyi bir emlakçı arıyordum satacaktım ama milletvekili arkadaşlar karşı çıktı. Orayı yüksek puanlar almış öğrencilere üniversite yapacağım. Ben de Çankaya Köşkü'nde oturacağım."

yalova-m.i..jpg

"SARAY'I HEMEN BOŞALT YALOVA'DAN ABİM GELECEK"

"Muharrem İnce bu işi başarabilir mi? Bakın anlatayım. Ben ondan 5 ay önce milletvekili oldum. Ondan kıdemliyim. 16 senelik milletvekiliyim. Sonra benim diplomam var daha ne olsun. Bu çocukların zekalarına güveniyorum. Akşam sosyal medyayı dolaştım. Bakın ne yazmış, kiracısını çıkarmak isteyen ev sahibi gibi, 'Sarayı hemen boşalt Yalova'dan abim gelecek."

muharrem-ince-foto.jpg

 "PAZARTESİ GÜNÜ MAL VARLIĞIMI BASINA GÖNDERECEĞİM"

"Size iki sözüm var. Terör nereden gelirse gelsin kararlı şekilde mücadele edeceğim. İki yolsuzlukla mücadele edeceğim. Pazartesi günü mal varlığımı basına göndereceğim. Milletkvekili olduğumdan bu yana mal varlığımda ne artmış. Bir iki artış var. O da babamdan miras kalan mallar. Yanlış anlaşılmasın.

Cumhurbaşkanı olduktan sonra Yalova'ya ne yapacağımı merak ediyorsanız onu da anlatayım: Yalova'ya Tıp Fakültesi açacağım ve Yalova'nın sivil bir havalimanı olacak. İnce, "Sakarya'ya ne yapacaksın söyle" diyen vatandaşa, "Ne yapacaksın önce gidip bahşiş mi alacaksın. Benle Mecliste 550 vekil uğraşamadı sen mi başa çıkacaksın" sözleriyle esprili yanıt verdi.

"HDP’LİLER DE, MHP’LİLER DE BU MEMLEKETİN EVLADI"

İnce sözlerini şöyle devam etti:

"HDP’liler de, MHP’liler de bu memleketin evladı. Adil yarış yapacaksak Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ile uğraşma, Selahattin Demirtaş’ı cezaevinde tutma. Gel erkekçe yarışalım."

"Başınızı hiç öne eğdirmedim. 5 dönem beni seçtiniz. 16 yıl vekillik yaptım. Şimdi değilim bana hakkınızı helal eder misiniz?"