Muharrem İnce: Türkiye bu duruma seyirci kalamaz!

Muharrem İnce: Türkiye bu duruma seyirci kalamaz!

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Aksaray'daki konuşmasından önce Filistin'de katledilenler için bir dakikalık saygı duruşuna çağrı yaptı. Ardından da Fatiha okunmasını istedi.Muharrem İnce'nin Aksaray konuşmasından...

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Aksaray'daki konuşmasından önce Filistin'de katledilenler için bir dakikalık saygı duruşuna çağrı yaptı. Ardından da Fatiha okunmasını istedi.

Muharrem İnce'nin Aksaray konuşmasından satır başları:
Filistin'de bir insanlık dramı yaşanıyor. ABD ve İsrail insanlara zulmediyor. Ortadoğu’da kalıcı barış kalıcı husumete dönüşüyor. Türkiye bu duruma seyirci kalamaz kalmamalıdır. Ben Cumhurbaşkanı adayı olarak görevdeki sayın Cumhurbaşkanına her konuda yardımcı olmaya hazırım. Geçmiş 16 yılda sayın Erdoğan ve AKP'nin yanlış İsrail ve Ortadoğu planlarını bir tarafa bırakıyorum. Türkiye bu durumda tek ses olmalıdır.  CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Aksaray'daki mitingde yaptığı konuşmada İsrail'in yaptığı zulme karşı birlik olmaya çağırdı.

'FUTBOL BİLE ÖZGÜR DEĞİL'
Bu ülkenin gençlerine tasarımı teknolojiyi öğretmek istiyorum. Patent almalarını istiyorum. Ülkemi ayağa kaldırmasını istiyorum gençlerden. Özgür ortamda tasarım yapılabilir. Sen daha wikipedia'yı bile kapattın. Cumhurbaşkanını eleştirmek özgür olacak. Bir passolig olayı var. Futbol bile özgür değil bu ülkede. Cumhurbaşkanı olduğumda passoligi kaldıracağız.

'POLİSLER SENDİKALI OLACAK'
Benim Cumhurbaşkanlığında polislere angarya verilmeyecek. Mesai alacaklar. Polisler sendikalı olacak.  

'ÇİFTÇİYE, KADINA PARA BULACAĞIM'
Sen Suriyelilere nasıl para bulduysan, ben de kadınlarımıza, çiftçilerimize öyle para bulacağım. Bir saray var. O sarayın parasıyla 400 bin kişinin koca bir şehir kurulabilirdi. Saraya, Suriyeliye para bulabiliyorsun. Çiftçiye bulamıyorsun.

'ÇİFTÇİLERİN SORUNUNU AHIRA GİREN MİLLETVEKİLİ ÇÖZER'
Çiftçilerin sorununu ahıra giren milletvekili çözer. Bu ülkede çiftçinin sorununu çözmezsek dışarıdan hayvan, bezelye alırız. Bu köylünün elinde bir tavuğu vardı. Kuş gribi var dediler onu da elinden aldılar. Her eve bir maaş dediğimde ayağa kalkıyor. Sen Suriyelilere  nasıl para bulduysan öyle bulacağım.

ince2.jpg

'ERDOĞAN MİLLETİ BÖLÜYOR'
Erdoğan'ı emeklilik dönemine gönderelim hep birlikte, memleketimizin dört bir yanı sorunlarla dolu. Türkü, Kürdü, Alevisi, Şafisi kim varsa 81 milyon hep beraber olmalıyız. Bakın bu Erdoğan milleti bölüyor parçalıyor. Şehitlerimizi bile böldü. 15 Temmuz Şehitleri yakınları başka, Kıbrıs şehitleri yakınları başka para alıyor. Bundan kurtulayım. Bundan bize hayır gelmez.

DÖRT YANIMIZ SORUNLARLA ÇEVRİLİ 
Bu ülkenin insanlarını mutlu kılmak istiyoruz. Kamyoncular kazık bir kazık iki belgeleri var ya onların hepsini halledeceğiz. Merak etmeyin. Bu ülkenin üç buçuk tarafı denizlerle çevrili,dört yanı ise sorunlarla çevrili.

Tele1'den Canlı yayın:
 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika