Muharrem İnce ve Karamollaoğlu görüşmesi sonrası ilk açıklama

Muharrem İnce ve  Karamollaoğlu görüşmesi sonrası ilk açıklama

24 Haziran'da gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel seçimi öncesi CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, cumhurbaşkanları adayları ziyareti kapsamında ilk olarak SP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı...

24 Haziran'da gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel seçimi öncesi CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, cumhurbaşkanları adayları ziyareti kapsamında ilk olarak SP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu'nu ziyaret etti. Beraberinde Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile SP Genel Merkezine gelen Muharrem İnce, burada Karamollaoğlu'nun makam odasına geçti. İki Cumhurbaşkanı adayı burada tokalaşarak, basın mensuplarına poz verdi. Görüşme daha sonra basına kapalı şekilde devam etti. 

'TÜM ADAYLARLA BİR TELEVİZYON PROGRAMINDA TARTIŞMAK İSTERİZ'
Görüşmenin ardından iki Cumhurbaşkanı adayı birlikte açıklamalarda bulundu. Tüm adaylardan görüşmek için randevu istediğini söyleyen İnce, ülkenin uzlaşma kültürüne ihtiyacının olduğunu vurguladı. Tüm adayların bir televizyon programında tartışmasını istediğini söyleyen İnce, Karamollaoğlu'nun bu teklife de sıcak baktığını söyledi.

İnce, "Türkiye'nin barışmaya ihtiyacı var, uzlaşmaya ihtiyacı var. Sayın genel başkana az önce sordum, 'televizyon kanallarında beş aday tartışsak nasıl olur' dedim. İkimiz bütün adaylarla birlikte televizyon kanallarında bütün milletimizin bizi dinlemesini isteriz. Herkese başarılar diliyorum." diye konuştu. 

Muharrem İnce, "Görüşmede ikinci tur gündeme geldi mi?" sorusuna ise "Hayır gelmedi. Çünkü ben de sayın genel başkan da ilk turda seçileceğmize inanıyoruz" yanıtını verdi.

Basın mensuplarından gelen "Sizce Sayın Erdoğan sizinle aynı tartışma programına çıkar mı?" sorusunu yanıtlayan İnce, "Biraz inancım var çıkar diye düşünüyorum. Eğer çağdaş ülkelerden biri olmak istiyorsa onlar öyle yapıyorlar. Televizyon programına çıkıp tartışıyorlar." ifadelerini kullandı. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem