Muharrem İnce'den "Memleket Hareketi, bir siyasi partinin ilk ışıkları mı?" sorusuna yanıt

Muharrem İnce'den "Memleket Hareketi, bir siyasi partinin ilk ışıkları mı?" sorusuna yanıt

Sivas'tan 4 Eylül'de başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi" programı kapsamında Sakarya'ya gelen Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce, Çark Caddesi'nde esnafı ve vatandaşları selamladı.

Muharrem İnce yeni parti ile ilgili soruya "Buna millet karar verecek" yanıtını verdi.

Sivas'tan 4 Eylül'de başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi" programı kapsamında Sakarya'ya gelen Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce, Çark Caddesi'nde esnafı ve vatandaşları selamladı. "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeniden görüşelim" talebi iletmesi halinde görüşü sorulan Muharrem İnce, "Ben bu ülkede herkesle görüşürüm, 83 milyonla görüşürüm. Sayın Kılıçdaroğlu ile neden görüşmeyeyim, olur mu öyle şey?" dedi. İnce, yeni parti ile ilgili soruya ise, "Buna millet karar verecek" yanıtını verdi. Türkiye'de 18 yıllık iktidarı yenemeyen, çare olamayan, çözüm üretemeyen bir ana muhalefetin olduğunu belirten İnce, "Kime sorsam, iktidardan da memnun değil, muhalefetten de memnun değil. Biz bu millete Memleket Hareketi olarak bir üçüncü yol öneriyoruz" dedi.

"HÜKÜMET BİR SEÇİM ORTAMINA SÜRÜKLENEBİLİR"

Bir gazetecinin erken seçim söylemlerini hatırlatması üzerine İnce, "Hükümet bir seçim ortamına sürüklenebilir. Onu görüyorum. Seçim çağrısını siyasi partiler yapar. Biz bir siyasi parti değiliz, henüz. Onun için biz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sorunları yerinde görüyoruz" diye konuştu.

"KILIÇDAROĞLU İLE NEDEN GÖRÜŞMEYEYİM?"

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeniden görüşelim" talebi iletmesi halinde görüşü sorulan İnce, "Ben bu ülkede herkesle görüşürüm, 83 milyonla görüşürüm. Sayın Kılıçdaroğlu ile neden görüşmeyeyim, olur mu öyle şey? Türkiye'de siyaset yapan herkesle görüşürüm. Sayın Genel Başkanla görüşürüm" ifadelerini kullandı.

"MİLLET KARAR VERECEK"

İnce, "Memleket Hareketi, bir siyasi partinin ilk ışıkları mı?" sorusuna ise şu yanıtı verdi: "Buna millet karar verecek. Biz 81 vilayeti gezelim, ardından büyük ilçeleri de bir gezelim. Sonra millet karar verecek. Bizim yönümüz, gücümüz her şeyimiz desteğimiz milletle birlikte olacak. Anlı şanlı siyaset anlayışında değiliz. Çok paramız yok ama harcayacak çok emeğimiz var. Çalışmalarımıza devam edeceğiz, millet bize ne derse sonunda biz de onu yapacağız."  

Politika