Muharrem İnce'yi CHP'den ihraç etmek istediler, Kılıçdaroğlu karşı çıktı!

Muharrem İnce'yi CHP'den ihraç etmek istediler, Kılıçdaroğlu karşı çıktı!

CHP yönetiminden yapılan açıklamaya göre, Muharrem İnce'nin yeni bir hareket başlatacağını açıklamasından önce, disipline sevk edilerek partiden ihraç edilmesi istendi, ancak Kılıçdaroğlu karşı çıktı

Muharrem İnce'nin yeni bir hareket başlatacağını açıklamasından önce, disipline sevk edilerek partiden ihraç edilmesinin önerildiği ancak Kılıçdaroğlu'nun bu öneriyi kabul etmediği ortaya çıktı.

  Muharrem İnce, dün düzenlediği basın açıklaması ile 'Memleket Hareketi'ni 4 Eylül'de başlatacağını duyurdu. İnce'nin açıklamasında hedef aldığı CHP yönetimi ise, yapılan suçlamalara tek tek yanıt verdi. İnce'nin yaptığı basın açıklamasından önce CHP yönetimi içinde partiden ihracının gündeme geldiği ortaya çıktı. Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, isminin yazılmasını isetetemeyen bir CHP yöneticisi ile yaptığı görüşmede, İnce'nin disipline verilerek partiden ihraç edilmesinin gündeme geldiğini ancak Kılıçdaroğlu'nun bu öneriyi kabul etmediğini aktardı. Sarıkaya'nın CHP'li yönetici ile görüşmesinden aktardıkalrı şöyle:

KILIÇDAROĞLU DİSİPLİN İSTEMEDİ

CHP yönetiminin tahminine göre İnce 4 Eylül’deki Sivas çıkışına kadar farklı zeminlerde bu çıkışını sürdürecek. Sonrasında da 29 Ekim’e kadar olan dönemde yeni bir zemine söylemini taşıyacak. CHP yöneticisine, “Sizin tavrınız ne olacak?” diye sordum, “4 Eylül’deki Sivas çıkışına kadar yapacaklarını gözlemleriz, muhatap almayız” dedi.

Sonrasında yönelik de şunları söyledi:

“Aslında Genel Başkanı (Kılıçdaroğlu) ikna edebilsek, anında disipline verip, hiçbir açıklama da yapmadan ihracını sağlar, bu arada, iktidar ile işbirliği içinde olduğunu da ortaya koyarız. İnce için en önemli konu unutulmaktır, bunu da CHP hafızasından silip kendisine sunarız. Ama Genel Başkan teknik konularla sınırlı yazılı açıklamayla yetinilmesini ve demeç verilmemesini istedi.” Adını yazmamı istemediği için veremediğim partinin etkili ismine göre İnce’nin “ayrılış süreci bir şekilde gerçekleşecek...” Bu nedenle bu daha önce kendisine sağlayacak mekanizmanın çalıştırılması gerektiği görüşünde.

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.