Muharrem Sarıkaya: “Masa” turlara devam edecek

Muharrem Sarıkaya: “Masa” turlara devam edecek

''21 Ağustos toplantımız gibi liderlerin programları uymadığı için tarih farklılaşabilir lakin toplantıların devamında kararlıyız''

Sarıkaya, "İlk turun son toplantısına ev sahipliği yapacak SP lideri Karamollaoğlu liderlerden görüş alma ziyaretlerinin ilkini yarın gerçekleştirmeye hazırlanırken, '6’lı masa' önemli bir karara varmış. Üzerinde bir süredir tartışılan, 'Partilerin aylık turuna devam mı edilsin, yoksa gerektiği zaman mı bir araya gelinsin?' arayışı sonlanmış ve seçime kadar turlara kesintisiz devam kararı alınmış." bilgisini paylaştı. 

Sarıkaya yazısında, "Bu ayki toplantıya ev sahipliği yapacak SP’nin Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya da dünkü sohbetimizde, 'Bütün partilerin bu konuda bir mutabakatı var; seçime kadar devam etme kararlılığımız sürüyor. 21 Ağustos toplantımız gibi liderlerin programları uymadığı için tarih farklılaşabilir lakin toplantıların devamında kararlıyız' dedi. SP’nin 21 Ağustos'ta ev sahipliği yapacağı zirvenin konusu olarak önerisi, seçim sonrası yapılacak işlerle ilgili yol haritasının belirlenmesi. Cumhurbaşkanı ve TBMM seçimi hangi şekilde tamamlanırsa, hangi ilkelere göre hareket edileceğine ilişkin süreç ve kadro yönetiminin takvime bağlanması... Ancak bu konular bu toplantıda mı ele alınır, yoksa bir sonraki toplantıya mı bırakılır bu SP lideri Karamollaoğlu’nun yarın CHP lideri Kılıçdaroğlu ile başlatacağı liderler turu sonrasında gerçekleşecek." diye ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika