Muharrem Sarıkaya’nın tokadı sonrası Habertürk’ten açıklama

Muharrem Sarıkaya’nın tokadı sonrası Habertürk’ten açıklama

Habertürk TV, Muharrem Sarıkaya’nın kameraman Ahmet Demir’e tokat atmasının kameralara yansımasının ardından açıklama yayımladı. Kurum Ahmet Demir’den özür diledi.

Habertürk yazarı, gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile röportaj yaptığı sırada, bir kablo ile bağlantı kurmaya çalışan basın emekçisi kameraman Ahmet Demir’e tokat atması ve Şahin’in fiziki saldırıyı görmezden gelmesi kameralara yansıdı.

Muharrem Sarıkaya’nın yaptığı “özür” açıklamasında “Yayın biter bitmez İHA kameramanı Sayın Ahmet Demir’den ve o an orada bulunan İHA Bölge Müdürü Sayınz Orhan Akın’dan ayrı ayrı özür diledim. Bu noktada kalmayıp, bir saat kadar sonra telefonda kendileri ile ayrı ayrı konuşup yaptığımın hata olduğunu belirtip özrümü her ikisine de yineledim.” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Habertürk TV gelen tepkilerin ardından bir açıklama yayımladı.

Habertürk TV’nin Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin’in konuk olduğu canlı yayınında Ankara Temsilcimiz Muharrem Sarıkaya’nın gerçekleştirmiş olduğu kabul edilemez ve izahı olmayan davranışından ötürü İHA Gaziantep kameramanı Ahmet Demir arkadaşımızdan, ailesinden, çalıştığı kurumdan ve tüm kamuoyundan Habertürk olarak içtenlikle özür dileriz.

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv