Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlundan partisine sert tepki

Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlundan partisine sert tepki

Muhsin Yazıcıoğlu'nun yıllarca genel başkanlığını yaptığı Büyük Birlik Partisi'nin 11. Genel Kurulu Pazar günü yapılacak.

 

Yazıcıoğlu'nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu'nun ise delege yapılmaması dikkat çekti.

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun yıllarca genel başkanlığını yaptığı Büyük Birlik Partisi'nin (

BBP

) 11. Genel Kurulu Pazar günü Ankara Keçiören Taha Akgül Spor Salonu'nda yapılacak. Milletvekilliği yanı sıra genel başkanlık görevini yürüten Mustafa Destici ile milletvekili adaylığı sürecinde Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Haşim Yanar genel başkanlık için yarışacak. Yanar, Kahramanmaraş-Afşin Nizam-ı Alem Ocakları Başkanlığı, BBP ilçe başkanlığı görevlerinde de bulunmuştu.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu Sivas delegesi olarak genel kurula katılacak. Yazıcıoğlu'nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu'nun ise delege yapılmaması dikkat çekti. Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, Furkan Yazıcıoğlu'nun delege yapılmamasını

BBP

Genel Sekreteri Üzeyir Tunç'a sordu. BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç’ın açıklaması şöyle:

“ULAŞILAMADI”

“Furkan Yazıoğlu, her şeyden önce bizim canımız-ciğerimiz. Muhsin Başkanımızın bize emanetidir. Çankaya ilçemizin kongresi yapılırken telefonla kendisine ulaşılamamış. Arkadaşlar, onun haberi ve onayı olmadan da delege olarak yazmaya cesaret edememişler. İl kongremiz yapılırken de yine benzer sıkıntı yaşanmış. Onlar da kendisine telefonla ulaşamadıkları için genel kurul delegesi olarak adı yazılmamış. Tabii arkadaşların mutlaka kendisine ulaşması gerekirdi. Bu duruma üzüldük. Ama şu aşamada yapacak bir şey yok.”

“BÜYÜK KIRGINLIĞIM, KIZGINLIĞIM VAR”

Furkan Yazıcıoğlu'yla da görüşen Saygı Öztürk, açıklamalarını şöyle aktardı: “Ulaşılamadı diye bir durum yok. Delegeliğim için onay beklenmesi de abes bir durum. Ben bu hareketin içinde doğup, büyüdüm. Duygusal bağım var. Bunun karşılığı böyle olmamalıydı. Delegelikten çok partinin savrulması, bu günlere gelmesi karşısında daha büyük kırgınlığım, kızgınlığım var.” 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika