Muhtar mahalleliye böyle isyan etti: Sıcak ekmeğin gelmiş fırın seçmek nereden çıktı

Ordu'da sokağa çıkma yasağı sırasında yurttaşların isteklerine isyan eden bir muhtar, "Kardeşim evin kapısına sıcak ekmeğin gelmiş fırın seçmek nereden çıktı

Ordu'da sokağa çıkma yasağı sırasında yurttaşların isteklerine isyan eden bir muhtar, "Kardeşim evin kapısına sıcak ekmeğin gelmiş fırın seçmek nereden çıktı şimdi ya" diyerek isyan etti.

Ordu’nun Altınordu ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Uğur Özcan, sosyal medya sayfasından yayınladığı açıklamalarda iki günlük sokağa çıkma yasağı sırasında yurttaşların çeşitli isteklerde bulunduklarını söyleyerek isyan etti. Özcan, "Delirmemek için kendimi zor tuttum" dedi.

Evlerin kapısına ekmek götürülmesine rağmen bazı yurttaşların ‘susamlı ekmek, yıldızlı ekmek’ istediğini, bazı vatandaşların da ‘ben o fırının ekmeğini yemem’ diyerek almak istemediğini belirten muhtar Özcan, videoda şöyle konuştu:

'DELİRMEMEK İÇİN KENDİMİ ZOR TUTTUM'

"Devlet sokağa çıkma yasağı ilan ediyor. Eskiden mısır ekmeğini bulamazken, fırıncı evin kapısına ekmek götürüyor ama susamlı ekmek isteniyor, yıldızlı ekmek isteniyor. Arkadaş şaşırdım kaldım yani. Bu telefonlara cevap vermede kendime zül sayıyorum. Kardeşim evin kapısına sıcak ekmeğin gelmiş fırın seçmek nereden çıktı şimdi ya? Ben böyle bir şey görmedim. Vefa Sosyal Grupları çalışıyor, Belediyeler çalışıyor, Kaymakamlıklar çalışıyor, Valilikler çalışıyor. Bu devlet daha ne yapsın. Şimdi susamlı bir ekmek mi bulalım nerede buluyorsunuz söyleyin bende bulayım ya. Nasıl olacak ben bilmiyorum şaşırdım. Devlet seferber olmuş, sokağa çıkma yasağından dolayı fırıncıları seferber etmiş, izin mükabilinde ekmek satıyor ve sen ekmek beğenmiyorsun. Ya kardeşim sen neyin peşindesin anlamadım. Karnını doyurabiliyor musun şükret ya. Eğer bunları konuşamazsam kendime dert edecektim. Delirmemek için konuşmak zorunda kaldım. Millet eşine dostuna yanaşamazken bunlarla uğraşıyoruz."

Önceki ve Sonraki Haberler
Video