Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kundaklayan saldırgan tutuklandı!

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kundaklayan saldırgan tutuklandı!

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kundaklayan ve dün savcılık itirazıyla tekrar gözaltına alınan Mehmet Ali Aligül nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.Tutuklama talebiyle dün sevk edildiği mahkemeden serbest bırakılan Aligül hakkında...

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kundaklayan ve dün savcılık itirazıyla tekrar gözaltına alınan Mehmet Ali Aligül nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

Tutuklama talebiyle dün sevk edildiği mahkemeden serbest bırakılan Aligül hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmıştı. Akşam saatlerinde tekrar gözaltına alınarak Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen Mehmet Ali Aligül, Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi.

Tutuklanma talebiyle mahkemeye çıkarılan kundakçı Mehmet Ali Aligül tutuklandı. Adliye çıkışında cezaevine götürülürken basın mensuplarına konuşan Aligül, "Abdülhamit Han'ın torunuyum ben. Kimseye pabuç bırakmam. Olmasaydı iyiydi ama ve lakin benim dedelerime laf atacak kimse bir daha böyle bir şey yapmasın" diye konuştu.

Emniyet Müdürlüğü'nden çıkarılırken kundakçı Mehmet Ali Aligül, "Olayın evet hayır referandumuyla bir alakası yok. Olay tamamen Müjdat Gezen’in saygısızlığı ile alakalı" demişti.