Mülteci film festivali, Haluk Levent ile kapanışı yaptı

Mülteci film festivali, Haluk Levent ile kapanışı yaptı

İzmir'de 1'inci Uluslararası Mülteci Film Festivali, kapanış filmi 'Welcome' ile sona erdi. Etkinliğin kapanış konuğu olan sanatçı Haluk Levent, festivalle birlikte mültecilere yönelik farkındalık oluşturulmasını tebrik ederek,...

İzmir'de 1'inci Uluslararası Mülteci Film Festivali, kapanış filmi 'Welcome' ile sona erdi. Etkinliğin kapanış konuğu olan sanatçı Haluk Levent, festivalle birlikte mültecilere yönelik farkındalık oluşturulmasını tebrik ederek, "Bu festivalin başka şehirlerde de yapılmasını bekliyoruz. Yeryüzü hepimizin" dedi.

İzmir'de , 'Welcome' filmi ile sona eren 1'inci Uluslararası Mülteci Film Festivali'nin kapanış konuğu Haluk Levent oldu.

İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde düzenlenen 1'inci Uluslararası Mülteci Film Festivali, bugün Fransız yapımı 'Welcome' isimli bol ödüllü filmle sona erdi. Festivalde, toplam 9 uzun, 12 kısa metrajlı film gösterime sunuldu. Festivalin kapanış etkinliğini ziyaret eden Haluk Levent, "Programı internetten görüp, gelip festival ekibine merhaba demek istedim. Mültecilerin yaşamlarını önemseyen, onların hikayelerini birilerine ulaştıran bu festivalin ne kadar kıymetli olduğunu, düzenleyici ekibe direkt söylemek istedim. Bu festivalin İzmir’de yapılması güzel bir farkındalık. Bu festivalin baska şehirlerde de yapılmasını bekliyoruz. Çünkü yeryüzü hepimizin" diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :