Multi maaşlılarda bugün

Multi maaşlılarda bugün

Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Salim Arda Ermut'un aynı zamanda TÜPRAŞ Yönetim Kurulu Üyeliğine atandığı ortaya çıktı.

Multi maaşlı bürokratlara her gün yenisi ekleniyor. Bu kez CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Salim Arda Ermut'un aynı zamanda TÜPRAŞ Yönetim Kurulu Üyeliğine atandığını belirtti. Yavuzyılmaz, konuya dair belge de paylaştı ve "AK Partili Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Sn. Salim Arda Ermut'un, bugün aynı zamanda TÜPRAŞ Yönetim Kurulu Üyeliğine atandığını tespit ettik" notunu düştü.

Peki Ermut ne kadar kazanıyor?

Türkiye Varlık Fonu'nda genel müdürlük maaşı 14 bin 917 lira. TÜPRAŞ'ın yönetim kurulu üyeliği maaşı ise 52 bin lira. Böylece Ermut'un aylık geliri bu iki kurumdan 66 bin 917 liraya çıktı.

Yine Kartal İmam Hatip

Öte yandan; Ermut'un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın da mezun olduğu Kartal İmam Hatip Lisesi'nden mezun olduğu öğrenildi. Daha önce de THY’nin yönetiminde 80’e yakın ismin, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olduğu ortaya çıkmıştı.

Yavuzyılmaz'ın paylaştığı belgeler şöyle:

belge1.jpgbelge2.jpgbelge3.jpgbelge4.jpg

Kaynak:Odatv

GENEL