Münir Özkul'un kızı: Kemal abi ve Müjdat abi 'Bu para bizde kalıyor' dediler

Münir Özkul'un kızı: Kemal abi ve Müjdat abi 'Bu para bizde kalıyor' dediler

Geçtiğimiz ay hayatını kaybeden usta oyuncu Münir Özkul'un kızı Güner Özkul babasını anlattı, babasınana ait ev ile ilgili çıkan iddialara cevap verdi.İşte Hürriyet gazetesinden Ayşe Arman'ın yaptığı o söyleşiden...

Geçtiğimiz ay hayatını kaybeden usta oyuncu Münir Özkul'un kızı Güner Özkul babasını anlattı, babasınana ait ev ile ilgili çıkan iddialara cevap verdi.

İşte Hürriyet gazetesinden Ayşe Arman'ın yaptığı o söyleşiden ilgili bölüm: 

'GÜNDEM YARATMAK İÇİN BABAMI SÜREKLİ ÖLDÜRDÜLER'
Yaşadığı dönem Münir Özkul hakkında sürekli çıkan öldü haberleriyle ilgili konuşan Güner Özkul;

Gündem yaratmak için. Hatta bu konuda bahis filan oynadıklarını bile düşündüm. Babamla annemin tiyatroları olduğu dönemde, bir turne öncesi yine o zamanın büyük gazetelerinden birinde böyle bir haber çıkmış. 'Münir Özkul öldü' diye baş sayfadan vermişler. Annem çok sinirlenmiş. Gazeteye gitmiş demiş ki, 'Ya bizim tiyatromuz var. Bilet satacağız, turnemiz var. Ekmeğimizle oynuyorsunuz.' 'Aa hemen düzeltiriz efendim' demişler. Sonra 5. sayfada en altta, görünmeyecek bir yerde bir iki satırlık bir şeyle düzeltmişler. Bu ne biçim tekzip demiş annem. 'E Münir Özkul öldü’, haber ama ''Ölmedi, yaşıyor haber değil' demişler.

'FERHAN ABİ BABAMA İLAÇ GİBİ GELDİ'
Ferhan Şensoy’la Münir Özkul arasında ilişkiyi anlatan Güner Özkul;

Ferhan Abi çok yaratıcı bir adam. Yani sadece iyi oyuncu olan kavuğu alır diye bir şey yok. Ferhan Şensoy sadece iyi oyuncu değildir, iyi yazardır, pek çok şeydir. Ferhan Abi’yle çalıştığı dönemde, babam çok mutluydu. Kötü bir başka özel tiyatro deneyimi olmuştu. Onun arkasından Ferhan Abi ona ilaç gibi geldi. Ve çok el üstünde tutularak oynadı. Çok eğlenerek oynadı. Dolayısıyla, orada çok güzel bir dönem geçirdi. Mesai dışında da paylaşımları vardı.

'FERHAN ABİ KAVUĞU BİRÇOK ŞEY YÜZÜNDEN HAK ETTİ'
'Baban kavuğu bütün kalbiyle hissederek mi verdi?' sorusunu cevaplayan Özkul;

Evet. Çünkü sadece oyunculuğu için değil, yazdıkları için, bir tiyatroyu yaşatmak adına gösterdiği çaba için, tiyatrosuna ''Orta Oyuncular’ adını verdiği için, çok yönlü bir adam olduğu için, babamın dostu olduğu için ve daha birçok şey yüzünden o kavuğu hak etti Ferhan Abi.

MÜJDAT GEZEN VE KEMAL SUNAL YARDIM ETTİ
Ferhan Şensoy'un Münir özkul'a ev aldığıyla ilgili iddiaları da cevaplayan Güner Özkul;

'Babama bütün sanatçılar kollektif bir jübile düzenlediler AKM’de. Bunda da en çok çalışanlar Müjdat Gezen ve rahmetli Kemal Sunal oldu. Hatta, Kanal D, yayın haklarını aldı, onun karşılığında bir ücret ödedi.' derken, 'babam parasının hesabını hiçbir zaman bilmediği için parasızdı' ifadesini kullandı. Baban o zaman sağlıklı mıydı?

'BU PARA BİZDE KALIYOR' DEDİLER
Evin alındığı dönemde Münir Özkul'un sağlıklı olduğunu belirten Güner Özkul;

'67 yaşındaydı. Ufak tefek unutkanlıklar vardı ama en yine de çalışabiliyordu. O dönemde Kemal Abi’yle Müjdat Abi, 'Sen bu parayı çarçur edersin, biz bu parayı alıyoruz' dediler. 'Sen ev bulduğunda parayı tapuya getiririz' Cihangir’deki ev işte bu şekilde alındı.'

Kaynak: Hürriyet

Önceki ve Sonraki Haberler
Kültür Sanat