Murat Övüç öldürülen kadınları suçladı: Övünç'ten Pınar cinayetine ilişkin şok açıklama!

"Kadın erkeğin her zaman bir adım gerisinde duracak" diyen Murat Övüç'e Yeşim Salkım cevap verdi: "Haddini aşıp da bize kadınlığı öğretmeye kalkarsan seni o takip eden ve arkanda olduğunu zannettiğin kadınlar da kurtaramaz" dedi.

Şarkıcı Yeşim Salkım, sosyal medya fenomeni Murat Övüç’ün bir videosunu paylaştı. Videoda Murat Övüç, kadına şiddette karşı olduğunu söyleyip, “Ama kadınlar da kendilerini bir adım geri çekecek, ağızlarını tutacak” ifadelerini kullanıyor.

Bu sözlere tepki gösterek Yeşim Salkım, “Bak @muratovucofficiall cinsel yönelimin beni hiç ilgilendirmez amaaaaaa eğer haddini aşıp da bize kadınlığı öğretmeye kalkarsan seni o takip eden ve arkanda olduğunu zannettiğin kadınlar da kurtaramaz” dedi.

Salkım devamında şunları yazdı:

“Sen ve senin gibiler bu ülke de kadının yerini konumlandıracak en son insanlarsınız kadın erkeğin bir adım gerisindedir gibi kullandığın basiretsiz ve çirkin sözlerin yüzünden ve sen ce senin gibi malesef toplumu yanlış yönlendirenler yüzünden bugün bir genç bir kadın daha varilden ceset torbasına kondu haddinizi bilin ettiğiniz küfürlere ve ağzınızdan çıkan sözlere dikkat edin bence çünkü hiç bir bilinçli toplum sizi kıymetli bir yere koymaz 2 kızım var ve senin haddine değil bizim nasıl yürüyeceğimiz sana bir psikolog tavsiyesi @muratovucofficiall bu arada sayfamı bu video ile kirlettiğim için tüm aklı başında değerli takipçilerimden özür dilerim itinayla kaldıracağım zamanı gelince.”

“BENİ HAKAN UZAN’A BENZETTİ HERHALDE”

Yeşim Salkım’a yanıt veren Murat Övünç de Salkım’ın eski eşi Hakan Uzan’ı kastederek, “Beni tombul gördü Hakan Uzan’a benzetti herhalde” ifadelerini kullandı.

Kendisi de bir yanıt videosu paylaşan Övünç, “Size hiç yakıştıramadım. Sevdiğim saydığım bir insandınız. Beni hedef göstererek kadınlar gözünde linç edemediniz. Ayrıca bu ülkenin cumhurbaşkanına hakaret edemezsiniz. Sizi kınıyorum” dedi.

Pınar Gültekin cinayetinin sonrasında sosyal medya fenomeni Murat Övüç'ün kadınlar hakkında söylediği sözler de ortaya çıktı.

Konuşmasında öldürülen kadınları suçlayan övünç büyük tepki çekti. Twitter'da kısa sürede tepki yağmuru yağdı. İşte sosyal medyada gelen bazı tepkiler:  

MURAT ÖVÜÇ KİMDİR?

Murat Övüç’ün asıl mesleği medyumluktur. İstanbul’da bazı mekanlarda astroloji ile ilgili yorumlar yapmakta olan Murat Övüç’ün müşterileri arasında ünlülerde bulunmaktadır. Özellikle instagram sayfasındaki takipçi sayısı ile bir çok sanatçı ve ünlüyü gerisinde bırakmayı başaran Murat Övüç ilginç kişiliğinin yanı sıra yardımseverliği ile de tanınmaktadır. 1968 yılında dünyaya gelen Murat Övüç aslen Van’lıdır. Ailenin 5 kardeşten en küçüğü’dür uzun yıllar tarot falı bakmış ve yaşam koçluğu yapmıştır.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam