Murat Övüç’ün oğlu serbest bırakıldı

Arabayla seyir halindeyken ateş ettiği görüntüleri gündem olan Burakcan Övüç serbest bırakıldı

Arabayla seyir halindeyken ateş ettiği görüntüleri gündem olan Burakcan Övüç gözaltına alındı. Övüç, işlemlerinin ardından çıkarıldığı adliyede serbest bırakıldı.
Sosyal medya fenomeni Murat Övüç’ün oğlu Burakcan Övüç trafikte adeta terör estirdi. Övüç, kullandığı aracın camını açarak defalarca ateş etti. Silahın doğrultulduğu yönde evlerin olduğu görüldü. Trafikte adeta terör estiren Övüç, ateş açtığı anların görüntüsünü sosyal medya hesabından paylaştı ancak bir süre sonra sildi. Övüç, daha önce de bacağının üstüne koyduğu tabanca ile otomobilini kullanmıştı.

SİLAH KURUSIKI ÇIKTI
Görüntülerin ardından harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Burakcan Övüç(21) Silivri’de yakalayarak gözaltına alındı. Evinde yapılan aramada, olayda kullanıldığı anlaşılan kurusıkı tabanca, 2 şarjör, 50 kurusıkı fişeği ele geçirildi. Görüntülerde yer alan, otomobilden silahla ateş etme olayını Tekirdağ’da gerçekleştirdiğini ifade eden Burakcan Övüç, işlemlerinin ardından çıkarıldığı adliyede serbest bırakıldı.

MURAT ÖVÜÇ AÇIKLAMA YAPMIŞTI
Oğlunun görüntülerine ilişkin açıklama yapan Murat Övüç, “Gençlik hatasıydı. Oğlum sonradan çok pişman oldu. Videoyu kaldırmıştı. Düşmanlarım bu görüntüyü tekrar gündem yaptı. Oğlum iyilik timsali bir insandır. Çevresi onu tanır. Zaten çok pişman oldu” ifadelerini kullanmıştı.