Mustafa Sarıgül için istifa iddiası! Hangi partiden aday olacak?

Mustafa Sarıgül için istifa iddiası! Hangi partiden aday olacak?

31 Mart’taki yerel seçimlerde Şişli Belediye Başkanlığı için adaylığı adı geçen Mustafa Sarıgül’ün CHP’den bugün istifa edeceği iddia edildi. CHP''li Yarkadaş Mustafa Sarıgül''ün DSP''den Şişli adayı olacağını iddia etti.

Habertürk TV'de yayınlanan Gündem programına katılarak Veyis Ateş'in sorularını yanıtlayan CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş, "Mustafa Sarıgül, DSP'den Şişli adayı olacağını bir iki gün içinde açıklayacak" dedi. Yarkadaş, programda şu ifadeleri de kullandı:

"Mustafa Sarıgül, CHP'den aday gösterilmeyeceğini anladı. Bu yüzden, bir iki gün içinde DSP'den belediye başkan adayı olacağını açıklayacak. Sarıgül, Şişli'de yüzde 56 oy alacağına inanıyor.

CHP, pazar günü yapılacak olan Parti Meclisi'nde İstanbul ve İzmir adaylarının yüzde 95'ini açıklayacak. Şişli, Beşiktaş ve Kadıköy adayları ise şubat ayının ilk haftasına bırakılacak.

SARIGÜL ÇAĞRI YAPTI

Mustafa Sarıgül dün Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Kuştepe’den bütün Sevgi Merkezi’ndeki arkadaşlarıma sesleniyorum. Yarın saat tam 12.30’da Sevgi Merkezi’ndeyiz. Yeni Şişli’yi, Şişli’nin geleceğini sizlerle birlikte paylaşacağım” demişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika