Mustafa Sarıgül’ün videosu sosyal medyada gündem oldu: Slogan çalıntı, türküyü de bilmiyor

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül'ün sosyal medya hesabından Neşet Ertaş’ın 'Yolcu' türküsüne eşlik ettiği bir videoyu paylaşması alay konusu oldu.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül'ün Neşet Ertaş’ın 'Yolcu' türküsüne eşlik ettiği bir videoyu sosyal medya hesabından paylaşması çok konuşuldu. Sarıgül videoya "Yolumuz uzun, heyecanımız yüksek. Vicdanlı, merhametli kadrolarla Balıkesir’den geçtik Neşet Ertaş’ın türküleri bize umut verdi" sloganıyla paylaştı. Sarıgül'ün paylaşımına yorum yapan yurttaşlar, "Yolumuz uzun, heyecanımız yüksek " Bu sloganın sahibi var", "Bari sloganda özgün olsaydınız" dedi.

İMAMOĞLU'NUN SLOGANIYDI

"Yolumuz uzun, heyecanımız yüksek, gençliğimiz var" sözleri ilk kez İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından, İBB başkanlığına seçildiği gece yapılan kutlama mitinginde kullanılmıştı.

"BARİ ÖNCEDEN BİR KAÇ KEZ DİNLESEYDİN"

Sosyal medya kullanıcıları sloganın özgünlüğünün yanı sıra Sarıgül'ün eşlik etmeye çalıştığı türküyü de bilmediğini ifade ederek, "Bari önceden bir kaç kez dinleseydin, ilk defa duyduğun çok belli" yanıtını verdi.

ERKAN BAŞ'TAN GÖNDERME: ZEVZEK

Sarıgül'e yine sosyal medyadan yanıt veren TİP Genel Başkanı Erkan Baş "Neşet Ertaş’ı elbette çok seviyorum ama bugün, bir diğer değerli ozanımız Mahzuni’nin bir eserini bırakıyorum buraya" diyerek Mahzuni Şerif'in "Zevzek" isimli türküsünü paylaştı.

 

Politika