Müzisyen Kerem Görsev de oyunu açıkladı

Müzisyen Kerem Görsev de oyunu açıkladı

Dünyaca ünlü caz müzisyeni Kerem Görsev babasının 12 Mart darbesinde polisler tarafından evden alındığını hatırlatarak, "Polisler gelince mahalleye utanırdık biz, halbuki utanacak bir şey değilmiş bu. Benim babam fikir suçlusuymuş,...

Dünyaca ünlü caz müzisyeni Kerem Görsev babasının 12 Mart darbesinde polisler tarafından evden alındığını hatırlatarak, "Polisler gelince mahalleye utanırdık biz, halbuki utanacak bir şey değilmiş bu. Benim babam fikir suçlusuymuş, söylediklerinden, yazdıklarından yargılanan bir insanmış" dedi.

Cumhuriyet’ten Emrah Kolukısa’ya konuşan Görsev, Batı’ya bakan, modern bir Türkiye tahayyülü olduğunu dile getirerek, referandumla ilgili "Valla bir kere çok rahat rahat ''Evet’çıkmaz" diye konuştu.

Referandumda ''Hayır’ diyeceğini söyleyen Görsev, bunun gerekçesini de "Bir de mesela 18 yaşında milletvekili olma meselesi var… Ne olacak yani okulunu mu bırakacak bu çocuk? Uzaktan kumandalı robot gibi, biat edecek adam mı olacak bunlar? Olmaz. 18 yaşında hâlâ bir çocuktur bu insan. Eğitimi yok, kişiliği oturmamış. Buna ''Hayır’ diyorum ben" sözleiryle anlattı.