MySpace verileri kurtarmayı başardı!

MySpace verileri kurtarmayı başardı!

Spotify ve Apple Music gibi çevrimi müzik platformlarının olmadığı dönemde bir dev olan MySpace , geçtiğimiz gün 50 milyon şarkının yanlışlıkla silindiğini

Spotify ve Apple Music gibi çevrimi müzik platformlarının olmadığı dönemde bir dev olan MySpace , geçtiğimiz gün 50 milyon şarkının yanlışlıkla silindiğini açıklamıştı. Bugün ise bu şarkıların bir bölümü bulundu.

2003 yılında kurulan ve dönemim Facebook ve Soundcloud karşımı bir platform olan MySpace , çevrimiçi müzik servislerinin yaygınlaşmasından sonra hızla kullanıcı kaybetmişti. Geçtiğimiz günlerde verileri yedeklerken 2003 ile 2015 yılları arasındaki verilerini kaybettiğini belirten platform, toplamda 50 milyon şarkıyı kurtarılamaz şekilde kaybetmişti.

MySpace

Bugün ise sevindirici bir haber geldi. Açıklamlara göre; kaybedilen 50 milyon şarkının 40 milyonu, Internet Archive sayesinde kurtarıldı. 1.3 terabyte büyüklüğündeki dosyayı kurtardığını açıklayan firmanın, kurtarılan bu verileri nasıl işleyeceği henüz bilinmiyor.

Şimdilik siteye ulaşmak mümkün değil. Muhtemelen yazılım ekibi kurtardığı 1.3 terabyte’lık veriyi sisteme işlemekle meşgul. Tahminlerimize göre, site bir kaç gün daha kapalı kalacak. Açıldığında ise eski verilere ulaşabileceksiniz.

Bakalım My Space bu hamlesinden sonra küllerinden yeniden doğmak için yeni aksiyonlar alacak mı? Bekleyip göreceğiz. Peki, siz My Space’i tekrardan kullanmak ister miydiniz? Gelin yorumlarda tartışalım.

iPad Mini 2019 ne kadar sağlam?

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji