Nagehan Alçı’dan Fazıl Say’a: Acil Bakırköy’e yatırılıp müşahede altında tutulması şart

Nagehan Alçı’dan Fazıl Say’a: Acil Bakırköy’e yatırılıp müşahede altında tutulması şart

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı ve piyanist Fazıl Say arasında polemik devam ediyor.

Alçı,  "O kadın ve kocası 10-15 yıldır, bu ülkenin aydınlarının, Atatürkçülerin hayatını karartmak için her tür algıyı yaratmıştır" diyen Fazıl Say'a, "Ben Napolyon’um' diye bağıran bir hastadan farkı yok" yanıtını verdi.

Alçı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Ben de Ekrem’i aday maday yaptırtmıyorum' diyen bir piyanistin, kafasına huni geçirip 'Ben Napolyon’um' diye bağıran bir hastadan farkı yok. Bu hastalığın adı şizofreni. Acil Bakırköy’e yatırılıp müşahede altında tutulması şart. Fazıl Say’ın düştüğü bu duruma çok üzülüyorum.. Fazıl Say, Tayyip Erdoğan konusunda da yalan söylüyor. 2019’da Erdoğan’a o salonda nasıl övgüler düzdüğüne herkes, tüm kameralar şahit. Üstelik bu dalkavukluk gösterisinden 25 gün önce Metin Akpınar polis baskınıyla evinden alınmıştı. Say’ın karakteri budur maalesef, çok acı.." düşüncesini dile getirdi.

"Fazıl Say ideolojik açıdan tam bir Mehmet Ali Çelebi’dir"

Alçı şu ifadeleri kullandı: 

Yazımda da ispatladığım gibi Fazıl Say ideolojik açıdan tam bir Mehmet Ali Çelebi’dir. Teğmen Çelebi ne ise Say da odur. Ruh ikizi bunlar. Say da militarist, ulusalcı, sağcı. Tayyip Bey’e “zalim diktatör” diyor Say lakin sistem için çok kullanışlı, Tayyip Erdoğan’a çok faydalı…

"Say yalan söylüyor"

Fazıl Say “İslam ve Müslümanlara hakaret” davasından haksız yargılandı. Ben bu adaletsizliğe karşı çıktım. Enver Aysever şahit. Yazımda videosu var. Rasim ise Fazıl Say’ı Sabah gazetesinden savundu. Bu davaya karşı çıktık.  Say yalan söylüyor.

"Fazıl Say’ın 'kırmızı çizgiler'  ben değilim, hele Rasim hiç değil"

Fazıl Say’ın “kırmızı çizgileri” ben değilim, hele Rasim hiç değil. O da yalan. Neyse.. O mevzuda açıklama yapıp bu piyanistimizi daha fazla mahçup etmek istemiyorum. Fazıl Say’ı Fazıl Say yapan insanlardan biri olan merhum Prof. Dr. Önder Kütahyalı’nın hatırası var. Sustum.."

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem