NASA Mars yolculuğu için 8 ay karantinaya girecek gönüllü arıyor!

NASA Mars yolculuğu için 8 ay karantinaya girecek gönüllü arıyor!

İlk insanlı Mars yolculuğu için çalışmalarını sürdüren Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 8 ay boyunca dış dünyadan izole bir yaşam sürecek gönüllüler arıyor.

İlk insanlı Mars yolculuğu için çalışmalarını sürdüren Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 8 ay boyunca dış dünyadan izole bir yaşam sürecek gönüllüler arıyor. NASA, bu deneye kabul edilecek kişilere ödenecek maaşları henüz açıklamasa da aranan kriterleri duyurdu.

Fox News'ta yer alan habere göre, NASA 8 ay boyunca dış dünyadan izole bir yaşam sürecek gönüllüler arıyor. Bu kapsamda seçilecek kişilerin Rusya'da bir tesiste 8 ay geçireceği açıklandı.

Resmi sitede bulunan başvuru şartları arasında 30 - 55 yaşları arasında ABD vatandaşı olmak ile akıcı bir İngilizce ve Rusça bilmek yer alıyor.

NASA'dan yapılan resmi duyuruya göre uzay ajansı bu proje kapsamında NASA seyahatinin insanlar üzerindeki etkilerini saptamayı planlıyor.

NASA'nın karantina projesi kapsamında seçilecek kişiler bunun için maaş da alacaklar. Ancak NASA henüz bu projede yer alacak kişilere ödenecek maaşı açıklamadı.

Elon Musk ve Grimes çocuklarının ismini değiştirdi

ANASAYFA

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji