• NATO’dan Türkiye’ye: Umarız Rusya’nın ne olduğunu görür

  ABD’nin NATO Büyükelçisi Kay Bailey Hutchison, İdlib’de Türk askerine yapılan saldırıyla ilgili olarak, “Türkiye’nin kimin güvenilir dost olup olmadığını görmesi gerektiğini” söyledi. Duvar’da yer alan habere göre bir basın brifinginde konuşan ABD’li temsilci, “Umarım Cumhurbaşkanı Erdoğan, bizim onların geçmişinin ve geleceğinin müttefiki olduğumuzu görür. Rusya’nın ne olduğunu, şu an ne yaptıklarını görürler” ifadelerini kullandı.

  Hatay’da ve Reyhanlı ilçesindeki devlet hastaneleri İdlib’den getirilen yaralı askerlerin hareketliliği içerisinde. İleri Haber’in Hatay’da ulaştığı kaynaklara göre çok sayıda yaralı hastanalere getirilmeye devam ediyor. Yaşamını yitiren askerlerin olup olmadığına ilişkin net bir bilgiye ise ulaşılamadı.

  TSK ÖZEL KUVVETLERDE TÜM İZİNLER İPTAL EDİLDİ

  İleri Haber’in edindiği bilgilere göre şu anda Serakib bölgesinde ağır bombardımanlar devam ederken, Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde sivillere girişler kapatıldı. Bununla birlikte pek çok farklı kaynaktan teyit edilmiş ölü ve yaralı asker sayısı bildiriliyor.

  Öte yandan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı özel kuvvetlerde tüm izinler iptal edildi.

  CHP MYK’SI ACİL TOPLANDI

  CHP Kemal Kılıçdaroğlu da partisinin Merkez Yürütme Kurulu’nu İdlib için topladı.

  ENKAZ ALTINDA KALAN ASKERLER VAR

  Sahadaki kaynaklardan gelen bilgilere göre bombardımanda oluşan enkaz altında halen askerler var.

  HATAY VALİSİ: 9 ASKER YAŞAMINI YİTİRDİ

  Hatay Valisi Rahmi Doğan yaptığı açıklamada İdib’deki saldırılarda yaşamını yitiren asker sayısının 9 olduğunu duyurdu

  ÇAVUŞOĞLU NATO GENEL SEKRETERİ İLE GÖRÜŞTÜ

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavşuoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefonda görüştü.

  “SURİYELİ GÖÇMENLERİN AVRUPA’YA GEÇİŞİNE ENGEL OLMAYACAĞIZ”

  Ankara Batıyı, Suriye’de kendisine destek vermesini sağlamak için sıkıştırmak üzere sığınmacı kartını açıyor. Reuters’a konuşan bir Türk yetkili, Türkiye’nin Suriyeli göçmenlerin karadan veya denizden Avrupa’ya geçişine engel olmayacağını söyledi.

  REUTERS: EN AZ 34 ASKER YAŞAMINI YİTİRDİ

  Reuters’ın iddiasına göre, İdlib’de gerçekleştirilen saldırıda en az 34 asker yaşamını yitirdi.

  ‘SAYI 22’YE YÜKSELDİ’

  Hatay Valisi Doğan son yaptığı açıklamada yaşamını yitiren asker sayısının 22 olduğunu dile getirdi.

  AĞIRALİOĞLU: ASKERLERİN SIKIŞTIKLARINA DAİR BİLGİ DÜN SAVUNMA BAKANINA İLETİLMİŞTİ

  HaberTürk’te canlı yayın programında konuşan Yavuz Ağıralioğlu, TSK’nın saldırıyı ön görecek askeri yeterliliğe sahip olduğunu belirterek, “Bana dün gelen bir bilgide çocukların bölgede vurulmaktan korktukları ve bize lojistik olarak ulaşmalarının mümkün olmadıkları kadar sıkıştıkları bilgisi dün geldi ve bunu Savunma Bakanı’na ilettim. Bir hava saldırısı bekleniyordu demek ki. Hava kuvvetlerimizin buna dair bilgisinin olması gerekirdi” dedi.

  HUTCHİSON: UMARIM ERDOĞAN, BİZİM ONLARIN GEÇMİŞİNİN VE GELECEĞİNİN MÜTTEFİKİ OLDUĞUMUZU GÖRÜR

  ABD’nin NATO Daimi Temsilcisi Kay Bailey Hutchison, İdlib’deki son gelişmelere ilişkin değerlendirmesinde “Umarız Türkiye Rusya’nın ne olduğunu görür” dedi. Hutchison, “Umarım Cumhurbaşkanı Erdoğan, bizim onların geçmişinin ve geleceğinin müttefiki olduğumuzu görür” diye konuştu.

  Duvar’da yer alan habere göre bir basın brifinginde konuşan ABD’li temsilci, “Umarım Cumhurbaşkanı Erdoğan, bizim onların geçmişinin ve geleceğinin müttefiki olduğumuzu görür. Rusya’nın ne olduğunu, şu an ne yaptıklarını görürler” ifadelerini kullandı.

  Hutchison, Washington’ın Ankara’ya Rus yapımı S-400 hava sistemleri anlaşmasından vazgeçmesi çağrısını da yineledi.