Ne yapacaklarını şaşırdılar: Şimdi de ''soğan'' depolarına baskın

Ne yapacaklarını şaşırdılar: Şimdi de ''soğan'' depolarına baskın

Tarım ve Orman Bakanlığı Ankara İl Müdürü Bülent Korkmaz, ''Soğanı depoda stok yapan 45 depoya denetim yapıldı. İzinsiz ve stok yapan üreticilere gerekli cezai işlem uygulanacak'' dedi.

Soğan fiyatlarında yaşanan artışın ardından soğan depolarına yönelik baskın yapıldı.

Çorum Vergi Dairesi Müdürlüğü ekipleri, soğan üretiminin yapıldığı Alaca ilçesindeki depolara yönelik denetim çalışması başlattı. 

İlçenin büyük soğan üreticisi konumundaki kişilere ait depolarda denetimde bulunan ekipler tarafından stoklardaki ürün miktarları belirlendi. Depo denetimlerinde, hasat döneminden itibaren soğanın alış ve satış fiyatları incelendi. Evrak denetimleri de yapılarak, tutanak tutuldu. 

Tarım ve Orman Bakanlığı Ankara İl Müdürü Bülent Korkmaz da konuyla ilgili açıklamada bulunurken, "Soğanı depoda stok yapan 45 depoya denetim yapıldı. İzinsiz ve stok yapan üreticilere gerekli cezai işlem uygulanacak" dedi.

ANKARA'DA DA DEPOLAR BASKIN

ANKARA'da 3 bakanlığın yetkilileri, Polatlı'da 21 depoda stoklanan 50 bin ton soğanın tespiti için denetim yaptı. Yapılan denetim sonrası stoklanan soğanların yeniden hallere sevkiyatının başladığı bildirildi.

Ankara'da Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı ekipleri fiyatı son zamanlarda artan soğanın fiyat artışının peşine düştü. Bunun üzerine ekipler soğan üretimin önemli merkezlerinden biri olan Polatlı'daki 24 depoda inceleme yaptı. Yapılan incelemelerde 24 depodan sadece 3'ünün satış yaptığı ve diğer 21 depoda 50 bin ton soğanın stoklandığı belirlendi. Bunun üzerinde ekipler dün olduğu gibi bugünde stok edilen depolardaki soğanların tespiti için denetim yaptı.


 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem