NEDENİ NEBATİ Mİ? Sevilay Yılman yazılarına ara verdi ekrana da çıkmıyor

NEDENİ NEBATİ Mİ? Sevilay Yılman yazılarına ara verdi ekrana da çıkmıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile yaptığı sohbeti izin almadan yayımladığı yönündeki iddialar sonrası Habertürk yazarı Sevilay Yılman'ın yazıları bıçak gibi kesildi!

2 haftadır köşe yazısı yayımlanmayan Yılman'ın, HT Masa programı da uzun süredir ekranlara gelmiyor...  

Habertürk’ten Sevilay Yılman'ın geçtiğimiz haftalarda köşesinde yer verdiği, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin yeni ekonomi politikalarına ilişkin açıklamaları büyük yankı uyandırmıştı.

Yılman, Bakan Nebati ile yaptığı telefon görüşmesini "röportaj" şeklinde okurları ile paylaşmış, yaptığı açıklamalar medyanın genelinde de geniş şekilde kullanılmıştı.

Ancak o "röportajın" aslında röportaj olmadığını yine bir başka Habertürk yazarı Fatih Altaylı açıklamıştı. Altaylı, Yılman'ın söz konusu mesajları, "izin almadan yayınlandığını" öne sürmüştü.

O YAZIYA SANSÜR

Diğer yandan, Fatih Altaylı'nın yazısının kısa süre sonra Habertürk’ün internet sitesinden kaldırılması da söz konusu "röportajın" grup içerisinde ciddi bir krize neden olduğu yorumlarını da beraberinde getirdi.

Bu konuda Sevilay Yılman'dan ise bugüne kadar bir açıklama yapılmadı. Fakat, bu sessizliğin geldiği nokta dikkat çekici bir boyuta ulaştı...

Bakan Nebati ile sohbetini 13 Aralık Pazartesi günü kaleme alan Yılman, 2 veya 3 günde bir kaleme aldığı köşe yazılarına yaklaşık 2 haftalık bir süredir ara verdi.

Ayrıca, Yılman'ın, Habertürk Yazarları Nagehan Alçı, Nihal Bengisu Karaca ile Habertürk TV Ekonomi Müdürü Ebru Baki ile birlikte hazırladığı HT Masa programı da 10 Aralık'tan bugüne ekranlara gelmiyor. HT Masa programı, Habertürk'teki röportaj krizinden önce her hafta izleyiciler ile buluşuyordu.

Habertürk yönetiminin kullandığı bu inisiyatifin, Sevilay Yılman'ın kurum bünyesindeki geleceği ile ilgili ne gibi sonuçlar doğuracağı ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Altaylı ne yazmıştı?

"Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin röportajını okuyunca ne yalan söyleyeyim hoşuma gitti. Alışılmadık derecede hatta fazla açık sözlü, kamplaştırıcı olmayan, partiden çok toplumsal beraberliğe vurgu yapan, samimi bir röportajdı. Sonradan da anladık ki, aslında bu bir röportaj değil, samimi bir sohbet, bir teşekkür telefonu içinde yapılan bir hasbıhal, bir dostane konuşma imiş. Yani aslında yazılmamak kaydıyla yapılmış. Bu durum belirtildiği halde yayınlandıysa bence ayıp edilmiş. 'Güven' talebinde bulunan Bakan’a haksızlık olmuş."

 
 

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv