Nerede kaldı bu yasa?! Bir sokak kedisini kurşunla yaraladılar...

Nerede kaldı bu yasa?! Bir sokak kedisini kurşunla yaraladılar...

Bodrum'da yaralı halde bulunan bir sokak kedisinin silahla vurulduğu tespit edildi.

Kedinin ameliyat için İstanbul'a gideceği açıklanırken kediyi bulan hayvansever, "Kurşunun çıkarılmasının ardından balistik inceleme için girişimleri yapacağız." dedi. 

Hayvan hakları savunucuları da Bodrum'da meydana gelen olayın ardından 'Hayvan Hakları Yasası' için çağrı yaptı.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşayan 49 yaşındaki Şule Teker, yol kenarında sürünen ve can çekişen bir kediyi gördü. Sözcü'den Yaşar Anter'in haberine göre Teker, kediyi özel bir veteriner kliniğine götürdü. Klinikte çekilen röntgende kedinin silahla vurulduğu ve omurgasında kurşun olduğu tespit edildi.

"AMELİYAT İÇİN İSTANBUL'A GİDECEK"

Muğla Barosu Doğal Yaşamı Koruma ve Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Av. Vahit Çevik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kedinin İstanbul’da tedavi edilmesi için vatandaşlara çağrıda bulundu. Çevik, “Kurşun omurilikte saplı kalmış ve kedimiz felç durumunda. Ameliyat için İstanbul’a gidecek. Onu acil Bodrum’dan İstanbul’a götürebilecek bir insan arıyoruz” dedi.

"CANİNİN BULUNMASINI İSTİYORUZ"

Torba Mahallesi'nde her gün yaklaşık 40 kediyi besleyen hayvansever Şule Teker ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Şu anda kedimizi İstanbul’a operasyon için göndermenin yollarını arıyoruz. Kurşun kedinin omuriliğe saplanmış, çıkarılması için İstanbul'a gönderilecek. Arka ayakları tutmuyor. İnşallah sinir zedelenmemiştir ve tedavisinin ardından yürümeye başlar. Kurşunun çıkarılmasının ardından balistik inceleme için girişimleri yapacağız. Bunu yapan caninin bulunmasını istiyoruz."

Yaşam