Neşet Ertaş’ın kardeşi Ayşe Garip hayatını kaybetti

Neşet Ertaş’ın kardeşi Ayşe Garip hayatını kaybetti

'Bozkırın tezenesi' olarak tanınan halk ozanı Neşet Ertaş'ın kız kardeşi Ayşe Garip Ankara'nın Mamak ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi.Kaza, dün akşam saatlerinde Ankara-Kırıkkale karayolunun, Mamak...

'Bozkırın tezenesi' olarak tanınan halk ozanı Neşet Ertaş'ın kız kardeşi Ayşe Garip Ankara'nın Mamak ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi.

Kaza, dün akşam saatlerinde Ankara-Kırıkkale karayolunun, Mamak Lalahan mahallesi mevkiinde meydana geldi. 2 yıldır Ankara'da yaşayan diyaliz hastası Ayşe Garip, yakınları ile birlikte memleketi Kırşehir'e doğru yola çıktı. Ayşe Garip, Lalahan yakınlarında yakınlarının da bulunduğu araçtan ekmek almak için indi. Yolun karşısındaki markete gitmek isteyen Garip'e, bu sırada sürücüsü ve plakası belirlenemeyen bir otomobil çarptı. Ayşe Garip, olay yerinde yaşamını yitirdi. Garip'in cansız bedeni, olay yerinde yapılan incelemeden sonra hastane morguna kaldırıldı. Ayşe Garip'in cenazesi, yarın Kırşehir'de kılınacak cenaze namazının ardından babası Muharrem ve kardeşi Neşet Ertaş'ın da bulunduğu Bağbaşı aile mezarlığında toprağa verilecek. Kazanın ardından kaçan sürücünün yakalanması için çalışmalar sürdürülüyor.