Netflix Türkiye’nin “VEDA” tweeti sahte çıktı

Netflix Türkiye’nin “VEDA” tweeti sahte çıktı

Twitter'da, Netflix Türkiye'nin resmi hesabından atılmış gibi gösterilen "Türkiye'den çekiliyoruz" tweeti sahte çıktı. Söz konusu sahte paylaşım kısa sürede Trend olarak bir çok tartışmaya neden oldu

Netflix'in Ak parti ile yaptığı "eşcinsellik" sansürüyle ilgili pazarlığın sonuçsuz kaldığı ve Türkiye'deki hazırlanan projelerin durdurulduğu öne sürülmesi bir anda tartışmaya neden oldu. Netflix'in Türkiye'den çekilip çekilmeyeceği iddiaları ortaya atılırken, sosyal medyadaki bir mesaj da ortalığı karıştırdı. Söz konusu "veda" tweet'i Netflix Türkiye hesabından paylaşılmış gibi gösterildi fakat kısa sürede paylaşımın sahte olduğu ortaya çıktı. Mesajda, Netflix'in Türkiye'den çekildiğine dair bir paylaşım yapıldı.Paylaşımda, "Sevgili dostlar, maalesef ki bu bir veda tweetidir. Yaşanılan bazı problemlerden Netflix yönetimi TR altyapısını kapatma kararı aldı. 1 Ağustos 2020'den itibaren yollarımızı ayırmak durumundayız. Bugüne kadar bizi yalnız bırakmayan herkese sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz" ifadeleri kullanıldı.

SOSYAL MEDYADA TT OLDU

Söz konusu sahte paylaşım, Twitter'da da gündem oldu. TT listesine giren #NetflixTurkiye hastagında on binlerce mesajın paylaşılması dikkat çekti.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem