Netflix’ten bazı Samsung kullanıcılarına kötü haber!

Netflix’ten bazı Samsung kullanıcılarına kötü haber!

Teknoloji devi Samsung, bazı eski televizyon modellerinde Netflix'in  "teknik zorluklar" nedeniyle izlenemeyeceğini duyurdu.Şirketin internet sitesinde yayımlanan ancak bir süre sonra kaldırılan açıklamasında, 2 Aralık'tan itibaren...

Teknoloji devi Samsung, bazı eski televizyon modellerinde Netflix'in  "teknik zorluklar" nedeniyle izlenemeyeceğini duyurdu.

Şirketin internet sitesinde yayımlanan ancak bir süre sonra kaldırılan açıklamasında, 2 Aralık'tan itibaren bazı eski model Samsung televizyonlarda Netflix desteğinin kalkacağı belirtildi.

Independent'ın haberine göre, buna gerekçe olarak "teknik zorlukları" gösteren şirket, Netflix'le uyumlu cihazların listesini yayımladı fakat bir süre sonra bu listeyi de sitesinden kaldırdı.

Independent, desteğin kalkacağı televizyonlarda Netflix izlemek için Apple TV, Chromecast, oyun konsolları ve set üstü kutuları gibi ek cihazların kullanılması gerekeceğini yazdı.

Samsung'un açıklamasında, "Bu cihazlardan birine sahipseniz, televizyonunuzda Netflix'i izlemeye devam edebileceksiniz" denildi.

Netflix doğruladı

Netflix, İngiliz MailOnline sitesine değişikliği doğruladı ancak bundan az sayıda kullanıcının etkileneceğini açıkladı. Şirket, bu kullanıcılara uyarı gönderildiğini duyurdu.

Şirket sözcüsü "2 Aralık'tan itibaren teknik zorluklar nedeniyle Netflix az sayıdaki eski cihazda desteklenmeyecek" dedi.