Nevşehir'de 10 yaşında çocuğa istismarda bulunan sapık için Kızılay'dan açıklama

Nevşehir'de 10 yaşında çocuğa istismarda bulunan sapık için Kızılay'dan açıklama

Nevşehir'de bir kız çocuğunu cinsel istismara maruz bırakan şahsın tutuklandığı öğrenildi. Şahsın Nevşehir'in önemli bir kurumunda başkanlık yaptığı öne..

Nevşehir’de 10 yaşındaki bir kız çocuğunu cinsel istismara maruz bırakan 83 yaşındaki şahsın görüntüleri güvenlik kameralarına takıldı. Cinsel istismar sanığı şahsın tutuklandığı öğrenildi.

Nevşehir’de, konfeksiyon dükkanı işleten Erol G. (82), iş yerinde 16 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı. İş yerinin güvenlik kamerası görüntüleri incelendiğinde, Erol G.’nin, 2 ay önce dükkanın önünden geçen 10 yaşlarındaki başka bir kız çocuğuna sarılıp, öpmeye çalıştığı ortaya çıktı. Şüpheli, mahkemece tutuklandı.

Belediye Caddesi’nde konfeksiyon dükkanı bulunan Erol G., 4 gün önce iş yerine gelen 16 yaşındaki kıza, cinsel istismarda bulundu. Kızın polise giderek şikayette bulunması üzerine Erol G. gözaltına alındı. Polis, iş yerinin güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. İncelemede, Erol G.’nin yaklaşık 2 ay önce başka bir kız çocuğuna iş yerinin önünde cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı. Görüntüde Erol G.’nin, iş yerinin önünde sandalyede otururken, dükkanın önünden geçen küçük kızı yanına çağırıp, sarılmaya ve öpmeye çalıştığı görüldü. Kızın, bir süre sonra Erol G.’nin elinden kurtulup, uzaklaştığı görüntüye yansıdı.

Erol G.’nin, şikayetçi kıza yönelik eylemine ilişkin güvenlik kamerası görüntüsü ise bulunamadı. Erol G., emniyetteki işlemleri ardından adliyeye sevk edilip, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Polis, güvenlik kamerasına yansıyan olayla ilgili ise küçük kızı bulmak için çalışma başlattı.

BİR DÖNEM ONURSAL BAŞKANLIK YAPTI İDDİASI

Görüntülerdeki şahsın Nevşehir Kızılay Derneğinde bir dönem Başkanlık yapan Cengiz G.’nin babası Erol G. olduğu iddia edildi. Ayrıca Cinsel istismar sanığı Erol G.’nin Kızılay derneğinde onursal başkanlık yaptığı da iddia edildi.

NEVŞEHİR’DE TANINAN BİRİ

Cinsel istismar sanığı Erol G.’nin Nevşehir’de çok tanınan biri olduğu söyledi. Kızılay Onursal Başkanlığı yaptığı iddia edilen Erol G.’nin Nevşehir’de esnaf olduğu bildirildi.

İDDİALAR SONRASI KIZILAY’DAN AÇIKLAMA

Nevşehir’de yaşanan Cinsel İstismar olayı sonrası Cinsel istismar sanığı Erol G.’nin Kızılayda yönetici olduğu iddia edilmişti. Kızılay iddialara ilişkin tELE1'E açıklamada bulundu. Kızılay tarafından yapılan açıklamaya göre Erol G. isimli şahıs teftiş kurulunun raporu doğrultusunda Kızılay kurumundaki görevinden alınmış ve 2004 yılı itibari ile kurumla ilişkisi kesilmiş.

İşte Kızılay’ın açıklaması: