Nevşin Mengü'den Varank'a: Hapse girmek istemiyorum, yanıt vermeyeceğim

Nevşin Mengü'den Varank'a: Hapse girmek istemiyorum, yanıt vermeyeceğim

Nevşin Mengü, internet üzerinden yaptığı canlı yayınında Sanayi Bakanı Mustafa Varank’ın ODTÜ’ye nasıl girdiğiyle ilgili soru işaretleri olduğunu söyledi. Varank bu sözlere tepki göstermesi üzerine Mengü, “Hapse girmek istemiyorum” dedi.

Nevşin Mengü, YouTube kanalında yaptığı yayında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile ilgili dikkat çeken sözler söyledi.

Mengü, Bakan Mustafa Varank’ın ODTÜ’ye ‘usulsüz’ bir yöntemle girmiş olabileceği imasında bulundu. Varank’ın İmam Hatip Lisesi mezunu olduğunu hatırlatan Mengü, ODTÜ hazırlık sınıfında İngilizce eğitim verildiğini belirtip “Varank’ın hazırlık okuması gerekirdi, hazırlığı atladı mı artık ne yaptı? Belki de ODTÜ’ye nasıl girdiyse hazırlığı da öyle atlamıştır. Hatırlayın öyle dönemler oldu” ifadelerini kullandı.

Varank'tan kışkırtıcı yanıt

Varank ise bu sözlere karşılık şu yanıtı verdi: “Tuttuğum aynada, kendi faşist zihniyetleri karşılarına  çıkınca nasıl da zorlarına gidiyor! Ben Indiana’da fizikçi Geoffrey Fox ile çalıştım, beraber makalelerimiz var, hiç kılık kıyafetimle, inancımla ilgilenmedi. Ona da yaz istersen, belki soruları dağıtmıştır?”

Tuttuğum aynada, kendi faşist zihniyetleri karşılarına çıkınca nasıl da zorlarına gidiyor!

Ben Indiana'da fizikçi Geoffrey Fox ile çalıştım, beraber makalelerimiz var, hiç kılık kıyafetimle, inancımla ilgilenmedi.

Ona da yaz istersen, belki soruları dağıtmıştır? @nevsinmengu https://t.co/LwoXq4zRpk

— Mustafa Varank (@varank) November 26, 2022

Mengü, Varank’ın bu sözlerine, “Hapse girmek istemiyorum o nedenle yanıt vermeyeceğim” sözleriyle yanıt verirken “Ortada faşist bir zihniyet olduğu kuşkusuz!” diye de ekledi.

Hapse girmek istemiyorum o nedenle yanıt vermeyeceğim.

Ortada faşist bir zihniyet olduğu kuşkusuz! https://t.co/Ml2K48zsxB

— nevsin mengu (@nevsinmengu) November 26, 2022