Nilhan Osmanoğlu, Erdoğan'la Abdülhamid'i kıyasladı

Nilhan Osmanoğlu, Erdoğan'la Abdülhamid'i kıyasladı

Abdülhamid'in beşinci kuşak torunu Nilhan Osmanoğlu katıldığı bir etkinlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan ve dedesi II. Abdülhamid'i karşılaştırdı.'Sultan Aldülhamid Han biraz daha ilmi siyasetiyle hareket eden biri. Cumhurbaşkanımız...

Abdülhamid'in beşinci kuşak torunu Nilhan Osmanoğlu katıldığı bir etkinlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan ve dedesi II. Abdülhamid'i karşılaştırdı.

'Sultan Aldülhamid Han biraz daha ilmi siyasetiyle hareket eden biri. Cumhurbaşkanımız biraz daha gözü kara diyebiliriz. Tabii ki ilmi siyaseti vardır. Ama refleksleri biraz daha ani Cumhurbaşkanımızın. Yani Sultan Abdülhamid Han’ın bir Davos’ta o hareketi yaptığını düşünemiyorum bile' diye konuştu.

Amasya Belediyesi'nin düzenlediği ''Hümayun Sohbetleri’ adlı programda konuşan Nilhan Osmanoğlu, "Çünkü çok güzel görüntülere şahit olmuyorum orada maalesef. Kutsal emanetlere nasıl girildiğini, en azından turistlerin oraya nasıl girdiğini, kendi mabetlerine girişlerinde nelere özen gösterdiklerini, bizde kesinlikle bu özeni göstermediklerini görüyorum. Ben buralara gittiğim zaman sinirlenen bir insanım" dedi.

ERDOĞAN DEDEME BENZEMİYOR
Erdoğan'la Abdülhamid'i benzetemediğini söyleyen Osmanoğlu, "Çünkü Sultan Abdülhamid Han biraz daha ilmi siyasetiyle hareket eden biri. Cumhurbaşkanımız biraz daha gözü kara diyebiliriz. Tabii ki ilmi siyaseti vardır. Ama refleksleri biraz daha ani Cumhurbaşkanımızın. Yani Sultan Abdülhamid Han’ın bir Davos’ta o hareketi yaptığını düşünemiyorum bile" diye konuştu.

Sultan Abdülhamid’in hayatını konu edinen 'Payitaht Abdülhamid' dizisindeki İngiliz büyükelçisine tokat atıldığı sahne ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Davos’taki ''One Minute’ çıkışına benzetilmeye çalışıldığını düşünen Osmanoğlu, "İmkanı yok. Sultan Abdülhamid Han’ın üslubu değil o şekilde davranmak. Birini tokatlayacak. Bu işte o Davos’a benzetilmeye çalışılmış biraz" ifadelerini kullandı.

Osmanoğlu, "Cumhurbaşkanımıza ''Dedem yalnızdı ama siz değilsiniz. Siz daha şanslısınız. Çünkü millet sizin arkanızda’ dedim. O da ''elhamdülillah’ dedi" şeklinde konuştu.

TRT dizisindeki tokat sahnesi şöyleydi:

">

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
GENEL