Nintendo taciz davası ile karşı karşıya

Nintendo taciz davası ile karşı karşıya

Nintendo, aile dostu bir imaja ve her yaştan insanın keyif alabileceği bir oyuna sahip olmasıyla ünlü. Ancak Kotaku’dan bir rapor şirketin cinsel taciz ile suçlandığını ortaya koydu

Yayınlanan bir makalede, meslektaşları tarafından nasıl taciz edildiklerini ve erkek meslektaşlarından daha az ücret aldıklarını anlatan birkaç kadın oyun testçisinin ifadelerini yer verildi. Bu makalede yer alan kişilerden biri, bir işyeri grup sohbetinde tam zamanlı bir Nintendo çalışanının uygunsuz davranışını bildirdikten sonra sorunlar yaşayan bir oyun temsilcisi Hannah hakkında.

Nintendo cinsel taciz davasıyla karşı karşıya

Bir müteahhit olan Hannah da kendisine genç bir erkek testçiden 3 dolar daha az maaş verildiğini iddia etti. Müteahhitlik bürosunun maaş artışını kabul etmesi için mücadele etti. Ancak kendsine “Oh, sen bir lezbiyensin. Bu biraz üzücü” ifadeleri kullanılarak zam isteği geri çevrilmiş. Hannah’nın deneyimleri, Kotaku’nun görüştüğü diğer kadın testçilerin çoğunun yaşadıklarına benzeiyor. Bazıları Nintendo of America’da ürün test lideri olan Melvin Forrest’in “tüm kızların peşinden gittiğini” iddia ediyor, şirket ayrıca kadın çalışanlarının kilolarına da karışıyormuş.

Oyun devi Kotaku sorulan sorulara yanıt vermezken, şirket şefi Doug Bowser daha önce bir iç notta Activision Blizzard’ın cinsiyetçi kültürü hakkındaki raporları ele almıştı. “Hepinizle birlikte Activision Blizzard ile ilgili son gelişmeleri ve şirkette devam eden cinsel taciz ve zehirlilik raporlarını takip ediyorum” ifadeleri kullanılmıştı.

Elektrikli otomobillere geçiş binlerce işe mâl olacak

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji