Nöbetten çıkan 25 yaşındaki doktor yaşamını yitirdi

Nöbetten çıkan 25 yaşındaki doktor yaşamını yitirdi

Ankara Şehir Hastanesi Kadın Doğum Kliniği Asistanı Doktor Rümeysa Berin Şen (25), nöbetten çıkıp evine dönerken kullandığı otomobille yol kenarında duran kamyona arkadan çarpması neticesinde yaşamını yitirdi.

Nöbetten çıktıktan sonra Berin Şen yönetimindeki 38 AEK 935 plakalı araç, yol kenarında duran 06 KB 957 plakalı kamyona arkadan çarptı. Olay yerine gelen sağlık çalışanları, Şen’in hayatını kaybettiğini belirledi.

Berin Şen’in olay yerine gelen annesi ve iki kardeşi sinir krizi geçirdi. Ablasının öldüğüne inanamayan kardeş, ”Ablam doktordu, gerçekten öldü mü benim ablam? Benim ablam nasıl olmaz artık. Ben idrak edemiyorum” diyerek ağladı. Anne Yasemin Şen ise, ”Benim kızım cennete gitti. Kahvaltıyı hazırlamıştım, onu bekliyorduk.” diyerek feryat etti.

YOĞUN İŞ YÜKÜNÜN BİR SONUCU

TTB Asistan Hekim ve Genç Uzman Hekimler Kolu, yaşamını yitiren meslektaşları için pazartesi günü iş yerleri önünde anma düzenleneceğini duyurdu.

TTB Asistan Hekim ve Genç Uzman Hekimler Kolu, ”Daha kaç asistanın tükenmesi, ölmesi gerekiyor?” diye sorarak,

”Bugün yoğun iş yükü, gün aşırı uykusuz nöbetlerin yol açtığı çalışma koşulları sonucunda bir arkadaşımızı, bir canımızı yitirdik. Yıllardır uğradığımız asistan hekimin çalışma şartlarının düzeltilmemesinin sonucunu çok ağır bir şekilde ödedik. Ankara’da bir asistan arkadaşımız hayatını kaybetti. Göz göre göre ölüme sürüklendi. Ankara Şehir Hastanesi’nde asistan olan meslektaşımız çok sayıda servisten ve görevden sorumlu olduğu nöbetinin çıkışında trafik kazası sonrası hayatını kaybetti.” ifadelerini kullandı.

Emek