'NTV'yi, CNN Türk'ü, Habertürk'ü uyarıyorum; bu mesele memleket meselesi'

'NTV'yi, CNN Türk'ü, Habertürk'ü uyarıyorum; bu mesele memleket meselesi'

Halkın iradesiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu Kartal'da konuştu. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın '13-14 bin

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisine yer vermeyen medya kuruluşlarını uyardı. İmamoğlu,  "Şahenk ailesine ait NTV'yi, Demirören ailesine ait CNN Türk'ü, Ciner ailesine ait Habertürk'ü uyarıyorum. Ailelerinin bu ülkeye  yaptıkları katkılara saygı duyduğum için uyarıyorum. Bu mesele İmamoğlu meselesi değildir, bu mesele memleket meselesi" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Cumhuriyet Halk Partisi’nden Kartal Belediye Başkanı seçilen Gökhan Yüksel’e tebrik ziyareti gerçekleştirdi. Tebrik ziyareti öncesi konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Erdoğan'ın sözlerine Bahçeli'nin sözlerini hatırlatarak tepki gösterdi. İmamoğlu, "Size Bahçeli'nin sözünü hatırlatayım: "1 oyla seçim kazanılır." 15 bin oyu küçümseyenler 16 milyon insanın iradesini küçümsüyor." ifadelerini kullandı. Ekrem İmamoğlu konuşmalarını yayınlamayan yandaş medyayı sert dille eleştirdi.

"Rakibimiz adına 10 kişi konuşuyor, her birini naklen veriyorlar. Benim de onlara cevabım var, beni neden göstermiyorsunuz?" diyen İmamoğlu "Ben basın açıklaması yapıyorum, rakibimiz adına konuşanların cevabını yayınlıyor benimkini yayınlamıyor. Benim söylediğimi insanlar duymazsa o insanın bana verdiği cevaptan ne anlayabilir? Böyle adalet olur mu?" diye sordu.

İmamoğlu, tek tek isim vererek yandaş medyayı uyardı, "NTV'yi, Habertürk'ü, Ciner ailesini, CNN Türk'ü, Demirören ailesini takip ediyorum... İş dünyasına yaptıkları katkılardan dolayı kendilerini uyarmayı kendime hak gördüğüm için uyarıyorum. Gün gelir isimlerini anmaktan bile vazgeçerim." dedi,

Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

Bu sefer AA'nın trafosuna kedi girdi. Tam 11 saat veri vermediler. Hepimizin cebindeki paralarla maaş alan Anadolu Ajansı'nda yönetici oldukları oldukları düşünenleri şiddetle tekrar kınıyorum. Ben olsam utancımdan o görevi terk ederdim.

Üzülüyorum, devletin 100 yıllık kurumunun bir siyasi partiye değil, bir bireye değil milletine hizmet etmesi gerektiğinin bilincinde olmayan zavallılara böyle koltuklar teslim edersen başına gelecek budur. Ben sadece zavallı diyorum.

BAHÇELİ HATIRLATMASI

(Binali Yıldırım'a)3 Bin oyla kazandık açıklaması yapmak belki de hayatının en kötü deneyimi olmuştur, ben bunu yaşamak istemezdim. 3 bin oyla topluma kazandık dediniz, şimdi 15 bin oyu küçümsüyorsunuz. Halinize gülüyorum.

Size Bahçeli'nin sözünü hatırlatayım: "1 oyla seçim kazanılır." 15 bin oyu küçümseyenler 16 milyon insanın iradesini küçümsüyor.

Gerçek Gündem'in derlediği habere göre İmamoğlu konuşmasına şöyle devam etti; İstanbul'u sımsıkı kucaklamaya geliyorum, barış için, özgürlük için, ahlak için, vicdan için, normalleşmek için. Şu anda ben burada 'İstanbul İttifakı'nı görüyorum. Siyasi anlayışı ne olursa olsun bu şehri korumak isteyen, insanca yaşamak isteyen, mutlu ve huzurlu olmak isteyen insanları görüyorum.

EKREM İMAMOĞLU'NDAN YANDAŞ MEDYAYA UYARI: NTV, CNN TÜRK, HABERTÜRK...

Buradan sesimi duyurmak istiyorum. Medya insanları bilgi alma haklarını korumak zorundadır. Bazı medya kanallarını anladık, onları bir kenara koyuyorum. Anadolu Ajansı da dahil. Ama bazi aileler, bazı iş insanları var ki onlarca yıl ailelerinin büyüklerinin kurduğu, bugüne getirip taşıdıkları soyadlarıyla Türkiye'ye örnek olmuş iş insanları var. Ben onların patronluğunu yaptığı medya kanallarında sesimin kısılmasını, onlar adına değil, geçmişleri adına, aileleri adına, üzüntüyle takip ediyorum.

Rakibimiz adına 10 kişi konuşuyor, her birini naklen veriyorlar. Benim de onlara cevabım var, beni neden göstermiyorsunuz? Ben basın açıklaması yapıyorum, rakibimiz adına konuşanların cevabını yayınlıyor benimkini yayınlamıyor. Benim söylediğimi insanlar duymazsa o insanın bana verdiği cevaptan ne anlayabilir? Böyle adalet olur mu?

İsim veriyorum; NTV'yi, Habertürk'ü, Ciner ailesini, CNN Türk'ü, Demirören ailesini takip ediyorum... İş dünyasına yaptıkları katkılardan dolayı kendilerini uyarmayı kendime hak gördüğüm için uyarıyorum. Gün gelir isimlerini anmaktan bile vazgeçerim.  Bizi daha fazla dünyaya rezil etmeyin.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika