Numan Kurtulmuş: Maalesef Türk Lirası eskiden çok değerliydi

Numan Kurtulmuş: Maalesef Türk Lirası eskiden çok değerliydi

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türk Lirası’ndaki değer kaybına ilişkin “itiraf” niteliğinde bir açıklama yaptı. Kurtulmuş, “Eski dönemde maalesef Türk parası çok değerliydi. 1 dolar 1.20 seviyelerindeydi” diye konuştu.

TGRT’ye konuşan Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Eski dönemde maalesef Türk parası çok değerliydi. 1 dolar 1.20 seviyelerindeydi” dedi.
“Bu ortaya ne çıkarıyordu? Olağanüstü yüksek miktarda ithalat. Yani ne varsa kalem dahil her şeyi daha ucuza dışardan ithal eder durumdaydık.” diyen Kurtulmuş, ilginç bir açıklamaya daha imza attı. Türk Lirası’nın dolar karşısındaki değerini ithalata bağlayan Kurtulmuş, “Çok şükür 2013’ten sonraki dönemlerde yavaş yavaş Türkiye bundan uzaklaştı. İmalata, üretime, ihracata, yatırıma ve istihdama dayalı bir ekonomi yönelişine Türkiye kendisini sevk etmiş oldu. Bunun önemli ve değerli olduğunu düşünüyorum. Burada da o dengeyi Türk ekonomisi sağlayacaktır. Dövizin çok değerli olması ya da çok değerinin düşük olması arasında bir denge oluşacaktır.” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika