Numan Kurtulmuş’tan ''Karargah rahatsız’ açıklaması: Asıl rahatsız olan Karargah değil

Numan Kurtulmuş’tan ''Karargah rahatsız’ açıklaması: Asıl rahatsız olan Karargah değil

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Numan Kurtulmuş, Hürriyet Gazetesi’nden Hande Fırat’ın tartışma yaratan “Karargah Rahatsız'' başlıklı...

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Numan Kurtulmuş, Hürriyet Gazetesi’nden Hande Fırat’ın tartışma yaratan “Karargah Rahatsız'' başlıklı haberi hakkında da açıklamalarda bulundu. Haberin, Türk Silahlı Kuvvetleri ile hükümet arasındaki uyumu bozmaya yönelik bir çaba olduğunu söyleyen Kurtulmuş, “Bu manşetin karargah rahatsız şekilde algılanmaması gerek. Birileri 15 Temmuz'dan sonra TSK'nın yeniden itibar kazanarak operasyonlar yapmasından ve bu operasyonlardan da başarı kazanmasında birileri şüphesiz rahatsız oluyor. Türk silahlı kuvvetlerimiz asla siyasetin içine çekilemez. Türkiye eski Türkiye değildir. Herkes söylediklerine dikkat etmesi lazım. Öyle manşet atarak ayar vermesi mümkün değildir. Türk Silahlı Kuvetleri'ni kimsenin siyasetin içine sokması mümkün değildir. Zamanında yapılan Türk Silahlı Kuvvetleri'ni itibarsızlaştırma çalışmalarının ülkeye ne kadar zarar verdiği ortadadır'' dedi.

'KÜRDİSTAN BAYRAĞI' AÇIKLAMASI

Kurtulmuş, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) Bayrağı'nın Atatürk Havalima'nında göndere çekilmesiyle ilgili sorulan bir soruya da, "Bilgiyi düzeltmek lazım. Bu ilk kez yapılmıyor. Sayın Barzani Türkiye'ye ne zaman geldiyse o bayrak asılmıştır. Daha önceki ziyaretlerde de uygulanmıştır. Diplomatik olarak da uygundur" ifadeleriyle yanıt verdi.

AVUSTURYALI BAKAN’A ''GELME’ YANITI

Kurtulmuş’a sorulan bir diğer soru da Avusturya Dışişleri ve Entegrasyon Bakanı Sebastian Kurz'un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın miting yapması için Avusturya'ya gelmemesi yönündeki çağrı oldu. Kurtulmuş, “Açıkçası biz de hoş bakmayız. Biz Türkiye'de nasıl faaliyet yürüteceksek, Avrupa'da da aynı şekilde yürüteceğiz. 'Evet' diyenler de, 'Hayır' diyenler de yapacak. Bu da demokrasinin gereğidir'' şeklinde konuştu.

">

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika