Nur Yerlitaş ifade verdi: 'Gözlüğüm yanımda değildi'

Nur Yerlitaş ifade verdi: 'Gözlüğüm yanımda değildi'

Nur Yerlitaş, sosyal medyadan yaptığı canlı yayında şehitler için söylediği sözlerle büyük tepki çekmişti. Şehit Aileleri Derneği ve şarkıcı Tuğba Ekinci'nin suç duyurularının ardından hakkında soruşturma başlatıldı....

Nur Yerlitaş, sosyal medyadan yaptığı canlı yayında şehitler için söylediği sözlerle büyük tepki çekmişti. Şehit Aileleri Derneği ve şarkıcı Tuğba Ekinci'nin suç duyurularının ardından hakkında soruşturma başlatıldı. Yerlitaş avukatı eşliğinde geçtiğimiz günlerde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcılığı'na gidip ifade verdi.

'MİYOP RAHATSIZLIĞIM SEBEBİYLE...'
Yerlitaş, ifadesinde olay günü bir otelde arkadaşının doğum gününde olduğunu belirterek, "Canlı müzik esnasında İnstagram sosyal paylaşım uygulamasından canlı yayına bağlanarak takipçilerimle sohbet etmeye başladım. Ancak miyop rahatsızlığım nedeniyle ekranda yapılan yorumları görmeden konuşmaya devam ettim. Kız kardeşim ve arkadaşım o esnada bana watsaptan yazarak bariz küfürler içeren yorumlar bulunduğundan yayını kapatmam hususunda mesajlar gönderdiler. Yayın esnasında Doğu ve Güneydoğu bölgesinde terörle mücadele sırasında şehit düşen görevlilerimizin olduğu yönünde yorumlar bulunmaktaymış" dedi.

'ANLIK BİR TEPKİDEN İBARET'
Yerlitaş, kardeşi Nuran Çetinkaya'nın yayını kapatması hususundaki ikazları üzerine tamamen kardeşine yönelik olarak "Ne yapayım Allah Allah, Şehitler mehitler, yeter" şeklinde beyanda bulunduğunu söyledi. "Tamamıyla kardeşim ile aramdaki diyalogdan kaynaklanan anlık tepkiden ibaret söylemimin suç unsuru içermemesi nedeniyle takipsizlik kararı verilmesini talep ediyorum. Ayrıca canlı yayın yaptığım sırada gözlüğüm olmadığı için fark edemediğim, ancak yayını kesmem konusunda uyarılarda bulunmasının nedeni olarak gösterdiği takipçi yorumlarında bulunan küfürlerin ekran çıktılarını dosyaya sunuyorum" şeklinde konuştu.

Yerlitaş'ın avukatı da müvekkilinin ifadesine katıldığını ve Nuran Çetinkaya'nın tanık olarak ifadeye getirebileceklerini belirtti.
 
 

GENEL