Nurcu gazeteden ''dolar'' hamlesi

Nurcu gazeteden ''dolar'' hamlesi

Nur cemaatinin yayın organı Yeni Asya gazetesi, doların yükselmesiyle birlikte gazetenin fiyatına zam yaptıklarını duyurdu.

Nur cemaatinin yayın organı Yeni Asya gazetesi doların yükselmesiyle birlikte yeni bir karar aldıklarını duyurdu.

Gazetenin fiyatına 50 kuruşluk zam yaptıklarını belirten Yeni Asya yöneticileri, gazetenin birinci sayfasında yer alan açıklamalarında şu ifadeleri kullandılar:

“Gazetemizin satış fiyatını 1 TL'den 1.5 TL'ye çıkardığımız 6 Mart 2017 tarihinde doların fiyatı 3.7 TL civarındaydı. Gelinen noktada 5 TL sınırını da geçmiş bulunuyor. Dolara endeksli olan kağıt başta olmak üzere girdi maliyetlerinde de yine dolar bazında ciddi artışlar gerçekleşmiş durumda. Habertürk gibi arkasında holding desteği olan bir gazeteyi dahi kağıt baskıdan çekilmek zorunda bırakan ve diğer holding gazetelerini de fena halde zorlayan bu ekonomik ortam ve şartlarda hızla tırmanan maliyet yükünü mevcut fiyatımızla karşılamamız mümkün olmadığı için, satış fiyatımızda bugünden itibaren 50 kuruşluk bir artış daha yapmak mecburiyetinde kaldık.

Okurlarımızın anlayışına sığınıyor, yarım asırdır en zor şartlarda dalgalandırmaya devam ettikleri Yeni Asya bayrağına, içinden geçtiğimiz her yönüyle sıkıntılı süreçte çok daha kararlı bir şekilde sahip çıkacaklarına ve gazetemize, dergilerimize, kitaplarımıza çok özel ve ayrı bir hassasiyet göstereceklerine inanıyor ve güveniyoruz.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem