Nusret canlı yayında o kelimeyi telaffuz edemedi, Mehmet Öz anlayamadı

Sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayında doktor Mehmet Öz’ü konuk eden restoranlar sahibi Nusret Gökçe, asemptomatik kelimesini doğru telaffuz edemedi. Nusret'in söylediğini anlamayan Öz, onu geçiştirince sosyal medyada gündem oldu.

 

Nusret Gökçe’nin Instagram canlı yayınına, ABD’de görev yapan Türk doktor Mehmet Öz katılmıştı. Koronavirüs süreciyle ilgili konuşan ikili arasında yaşanan diyalog izleyenleri güldürdü. https://tele1.com.tr/nusrete-kotu-haber-10-gun-once-actigi-subenin-kapisina-kilit-vurdular-232909/ Asemptomatik demeye çalışırken, esem tematik, esem matematik gibi şeyler söyleyen Gökçe’yi anlayamayan Dr. Öz soruyu geçiştirdi. Canlı yayını izleyenlerin gözünden kaçmayan bu durum sosyal medyada alay konusu oldu. “Doktor Öz Türkçeyi Nusret’ten daha iyi konuşuyor, Nusretin Türkçe bilmediğini anladığınız o an...” gibi yorumlar yapıldı.

DİL SORUNUM VAR DEMİŞTİ

Dünyanın birçok yerinde restorantı bulunan Nusret Gökçe’nin "Ben eti konuşturuyorum, ama dil sorunum olmasaydı, hepsine katılırdım" diyerek ingilizce bilmediği açıklamıştı. Yabancı dil sıkıntısından yakınan Gökçe, ingilizceyi öğrenmek için özel ders almaya başlamıştı.

Yaşam