O İlçede 36 saat su kesintisi yaşanacak

O  İlçede 36 saat su kesintisi yaşanacak

Devlet Su İşleri idaresinin yaptığı su hatlarında yaşanan 1780 patlama nedeniyle 4.5 Milyon metreküp su boşa gitti. Onarım ve bakım çalışmalarına 29 milyon iş gücü maliyeti yansıdı. Buna rağmen Muğla vatandaşları 36 saat susuz kalacak

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(Muski) yaptığı açıklamada, Devlet Su İşleri İdaresi'nin yaptığı su hatlarında yaşanan 1780 patlama nedeniyle 4.5 Milyon metreküp suyun boşa gittiğini, onarmak için 29 milyon lirayı bulan maliyete rağmen sorunun çözülemediğini ve ilçede yaşayan vatandaşların 36 saat susuz kalacağını söyledi.

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(Muski), internet sitesinden yaptığı açıklamada "Devlet Su İşleri tarafından yapılan ve bugüne kadar 1780 defa patlayan su hatları nedeni ile 4.5 Milyon metreküp su boşa gitmiş, onarım, iş gücü, personel gideri ve su ücreti olarak yaklaşık maliyette 29 milyon lirayı bulmuştur. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından teknik olarak uygun olmadığı tespit edildiğinden kabulü yapılmayan Devlet Su İşleri hatları konusu Cumhurbaşkanı’nın 30 Büyükşehir Belediye Başkanı’nı kabulünde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün tarafından Cumhurbaşkanlığı makamına iletilmiş ve bu konunun bir an önce çözüme kavuşması talep edilmiştir." dedi.

MUSKİ'NİN YAPTIĞI AÇIKLAMA

DSİ Hatları’ndaki patlak nedeni ile 36 Saatlik Su Kesintisi Bodrum Torba’da ana depo çıkışında Devlet Su İşleri’ne ait Ana İsale hattında meydana gelen arıza nedeniyle ilçe genelinde su kesintisi yaşanacak. 15 Ağustos Cumartesi günü Torba Ana depo çıkışında meydana gelen 1000 lik CTP arızası nedeniyle Bodrum ilçesi genelinde su kesintisi yaşanacak. Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ ekipleri hemen arızaya müdahale etmiş ve vatandaşların susuz kalmaması için çalışmalarını başlatmıştır. Muğla’nın Bodrum ilçesinde Devlet Su İşleri tarafından yapılan ve bugüne kadar 1780 defa patlayan su hatları nedeni ile 4.5 Milyon metreküp su boşa gitmiş, onarım, iş gücü, personel gideri ve su ücreti olarak yaklaşık maliyette 29 milyon lirayı bulmuştur.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından teknik olarak uygun olmadığı tespit edildiğinden kabulü yapılmayan Devlet Su İşleri hatları konusu Cumhurbaşkanı’nın 30 Büyükşehir Belediye Başkanı’nı kabulünde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün tarafından Cumhurbaşkanlığı makamına iletilmiş ve bu konunun bir an önce çözüme kavuşması talep edilmiştir. Özellikle yaz aylarında dünyanın ve Türkiye’nin en gözde tatil mekanlarından biri olan Bodrum’da nüfus 10 katına çıkarken su ihtiyacı da katlanıyor. Devlet Su İşleri’nin hatlarının sürekli patlaması, arıza vermesi nedeni ile vatandaşlar en küçük arızada bile yaklaşık 36 saat susuz kalıyor. Devlet Su İşleri’nin bir an önce su hatlarında sürekli yaşanan bu sorunu çözüme kavuşturması, vatandaşların mağduriyetinin önüne geçmesi bekleniyor.  

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.